Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkunun ecele faydası yok

Giriş Tarihi: 20.1.2013

Bakan Ertuğrul Günay, Mart 2014'teki yerel seçimleri işaret ederek Başkan Aziz Kocaoğlu'nu isim vermeden eleştirdi, "AK Parti adayları bayrağı alınca İzmir nasıl gelişir, görecekler" dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ve partisini isim vermeden eleştirerek, "Korkunun acele faydası yok. Mart 2014 geliyor. Şimdiye kadar İzmir'de sadece siyasi gerginlikler üzerinden birtakım korkuları besleyerek siyaset yapanlar, dünyanın en güzel şehrini en bakımsız şehir konumda bıraktılar. Mart'ta sandığın dibinde kalacaklar, AK Parti adayları görev bayrağını alacak. Hizmet nasıl yapılır, diye göstermeye çalışıyoruz. Kavga edeceğine, bilek güreşiyle uğraşacağına iş yaparsan oluyor. Örnekleri ortada" diye konuştu. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı'nın İzmir'e yönelik eğitim programı Kuşadası'nda yapıldı. Kuşadası'ndaki toplantıya Bakan Ertuğrul Günay, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Teşkilat Başkan Yardımcıları Mehmet Göksü, Mehmet Sekmen, İzmir Koordinatörü Erol Kaya, milletvekilleri ve 600'e yakın partili katıldı.

'DAHA ÇOK ÇALIŞMALISINIZ'
Toplantıda konuşan Bakan Günay, teşkilata yerel seçimlere yönelik mesajlar verdi. İzmir'in hizmet yarışı istediğini belirten Günay, "Ankara, İstanbul, Kayseri ve Konya'daki hizmeti İzmir'de yapmamız için halkımız bize destek verecektir. Bu üsluptan rahatsız oldular. Tahammül sınırlarını zorlayan imalarda bulundular. Korkunun acele faydası yok. Mart 2014 geliyor. İzmir'de sadece siyasi gerginlikler üzerinden birtakım korkuları besleyerek siyaset yapanlarlar, dünyanın en güzel şehrini en bakımsız şehir konumda bıraktılar. Mart ayında sandığın dibinde kalacaklar ve AK Parti adayları görev bayrağını alacak; kentsel dönüşümde, ulaşımda, altyapıda İzmir nasıl gelişir, herkes görecek" dedi. İzmir'in yenilikçi hareketlerin başladığı bir kent olduğunu ifade eden Günay, teşkilatın daha çok çalışmasını istedi. İsim vermeden CHP'yi eleştiren Bakan Günay, şunları söyledi: "İzmir ve Ege Bölgesi bizi yukadırda tutacak' dememizden rahatsız oldular. İzmir'de hizmet eksikliğini gidereceğiz. İzmir'i siyasi çekişmenin hedefi yapmadık. Bunun en güzel örneği de EXPO'dur. Ankara EXPO'ya talip oldu. Ankara bizim belediyemiz, ülkemizin başkenti. Ama biz seçimlerden önce, 'EXPO bayrağını Ege Bölgesi'ne getireceğiz' dedik. İzmir'i hizmet merkezi yapmak istiyoruz. Ne gerekiyorsa onun adımını attık. İzmir bu yarışı kazansın istiyoruz. Ancak burada kentsel dönüşümün, planlanmanın hızla ilerlemesi lazım."

'YERİNDE SAYAN TEK KENT'
Bakan Günay, Ankara'nın 20 yıl önce gecekondularla kaplı bir şehir olduğunu hatırlatarak, "Ankara bu sorunu 4'te 3 oranında halletti. İstanbul'da aynı dönüşümler yaşanıyor. Konya, Kayseri'de yepyeni şehirler kuruyoruz. Türkiye'nin gelişmesine ayak uyduramayan tek kent var, o da İzmir. Göç dalgasını yönlendiremeyen bir kent. AK Parti olarak elimizde yeteri kadar belediye var ama İzmir'in yeteneksiz ellerde, kenttekileri gerçekten kentli yapamayan eller tarafından yönetilmesini Türkiye'ye karşı haksızlık olarak görüyoruz. Bu haksızlığı ortadan kaldırmaya çalışacağız" dedi. 2009 yerel seçimlerinde bir kaza yaşandığını öne süren Bakan Günay, "Bir tek ilçe belediyesi ile bu seçimden çıktık. Sosyal alt yapısı bu sonuca uygun değil. Bazı yanlışlar oldu ki bu sonuç doğdu. Birçok büyükşehri değiştiren, dönüştüren hizmet anlayışı İzmir'e, Ege'ye kendisini neden anlatamaz. Durumun tahlilini yapıp yol harritası çizmemiz gerekiyor. 'Bakanları nasıl ıslıklatırız' diye birtakım örgütleri meydanlarda toplamakla uğraşmıyoruz. Hizmet nasıl yapılır diye göstermeye çalışıyoruz. Birilerine laf üreteceğine, çalış! Kavga edeceğine, bilek güreşiyle uğraşacağına iş yaparsan oluyor. Örnekleri ortada."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkunun ecele faydası yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN