Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Güvenlik sektörü yabancı eline geçmesin'

Giriş Tarihi: 22.1.2013
Doğankoç Özel Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Doğan, Türkiye'de bin 300 civarında güvenlik firması olduğunu belirterek, bunların arasından 3- 5 adet global marka çıkması gerektiğini söyledi. Doğan, "Bu olmadığı takdirde yabancı firmalar, sektörün hakim gücü haline gelecek. Belçika, İspanyol ve İngiliz firmalarının hakim olduğu pazarda rekabet edebilmek için artı değer yaratmak gerekiyor. Biz, bunu başaran firmalar arasındayız ve hedefimiz global marka olmak" dedi. Doğan, 2013'de yüzde 40 büyüme hedeflediklerini ve yılsonunda ilave 400 istihdamla bin 400 kişilik personel sayısına ulaşacaklarını söyledi.

HEPSİNİN SİSTEMİ AYNI
Doğan, dünyanın en büyük güvenlik firması ile Türkiye'nin en küçük firmasının aynı sistemle çalıştığını aradaki farkın marka değeri ve finansal güçten kaynaklandığına dikkat çekti. Doğan, "Bu durum büyümek isteyen firmalara önemli bir fırsat sunuyor. Farklılaşarak pazardan pay alabilirsiniz. Bizim yaptığımız da budur" dedi. Kurdukları sistemin dünya örneği olmadığını ve yakın bir zamanda bu bilgi birikimini yurtdışına ihraç edecek pozisyona ulaşacaklarını belirten Doğan şöyle dedi: "Güvenliğin elektronik güvenlik, fiziki güvenlik, yangın tedbirleri gibi unsurları var. Bunları tek elden yönetmenin işletme sahibi için pek çok avantajı var. Biz, sistemimizi bunu gidermek üzerine kurduk. Caydırıcılık, denetlenebilirlik, sistemin Güvenlik Yasası'na uygunluğu gibi paremetleri harfi harfine yerine getirerek başarılı olduk."

MÜŞTERİLERİ ÖNEMLİ

32 ilde 300 noktada güvenlik hizmeti verdiklerini ifade eden Kenan Doğan, "Bunların hepsi de kurumsal işletmeler. Yakında hizmet verdiğimiz il sayısı 35'e çıkacak. Geçen yıl İzmir'de yüzde 40, Ege'de yüzde 45, bunun dışında kalan bölgelerde yüzde 11, genel anlamda da yüzde 32 büyüme sağladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Güvenlik sektörü yabancı eline geçmesin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN