Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yine mutsuzların fon müziği olacak

Demet Akalın'ın "Giderli 16" adlı yeni albümünde, tahmin edin kaç şarkı var? Yanıt, 16! Kariyerinde 16 yılı geride bırakan Akalın, yine ayrılanların, aldatılanların şarkılarını söylediğini belirtiyor, "Mutlu olsanız da giderin dozu azalmasın" diyor

Giriş Tarihi: 22.1.2013
Demet Akalın müzik kariyerinde 16 yılı geride bıraktı. Söylediği şarkıların çoğunun ortak özelliği "giderli" olmasıydı. Peki, ne anlama geliyor bu? "Kapı açık, arkanı dön ve çık, istenmiyorsun artık!" demenin günümüzdeki kısa adı mı? Artık ayrılanlar, eller havada, "Sevgilimi koluma takarım, Bebek'te 3-5 tur atarım" diyor eski sevgiliye. En azından Demet Akalın bu yolu tercih ediyor, ettiriyor. Görünen o ki seçtiği bu yolla da hedefi hep 12'den vuruyor. "Kimse, 'Ben dinlemem' demesin. Herkesin dinlediği giderli şarkı vardır" diyen Demet Akalın, yeni albümü "Giderli 16" ile yine ayrılanların, aldatılanların, mutsuz çiftlerin hayatlarına fon müziği olmaya geliyor.
"Giderli olmak" ne ifade ediyor? Gider hayatımın içinde var. "Kırmızı kartlarım var" diyelim.
Şan, şöhret olunca kırmızı kart çıkarmak daha mı kolay? Onunla hiç alakası yok; yaşadığım şeylerle alakalı. Bunun matematiğini yapmadım. Çaresiz bir kadının durumunu anlatan bir şarkı söyleyemez misiniz? Albümüme seçtiklerim güçlü, acısını içinde çekse de bir yol bulup yırtmasını bilen kadınların şarkıları...
16 yılın sonunda kariyerinizle ilgili ne düşünüyorsunuz? Göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş. Diğer yandan uzun bir yol. Verdiğim emekler aklıma geliyor. Kapı kapı dolaşıp elimde şarkılarımla "Benim albümüm çıkacak mı?" dediğim günler... Hep iyi isimlerle çalıştım. "Keşke işi sıkı tutup daha erken bu kariyere sahip olsaydım" dediğim oluyor ama çok geç kaldığımı da düşünmüyorum.

'GENÇKEN UTANGAÇTIM'
16 yaşında ne yapıyordunuz? Söyleyeyim mi? Sakın gülme ama... 16 yaşında bir çocuğa aşıktım. Çok gözde bir çocuktu. Arkadaşımın balkonundan, ne zaman bizim çocuk geçecek diye yere yatar beklerdim. Onun oradan bir saniye geçmesi benim için mutluluktu.
Gençliğinizde utangaç mıydınız yani? Aynen öyle. "Aman, laf gelecek!" diye bir geçtiğim sokaktan bir daha geçmezdim. Çocuklar çıkma teklifi ettiğinde ter boşalırdı üstümden. 21 yaşına kadar dünyadan bihaberdim. Ve ünlü olma hayalim yoktu.
Eşinize "gider" yaptığınız oluyor mu? Oluyor. Bu sabah ev taşıyorduk. Her şey üstüme gelmişti. Çıldırmış vaziyette, ne söylendim bilemezsin. Sonra pişman olup Okan'ı aradım "Aşkım, ben seni çok seviyorum ama" dedim. Birbirimizi çok iyi tolere ediyoruz. Birimiz kırıldığı an, diğeri durumu toparlar.
Eşinizin size tutumu nasıl? Onun gücü yetmez bana gider yapmaya... (Gülüyor.) Şaka bir yana, hiç öyle şeyleri yoktur. Bakma evlilik öncesi "Mini etek giymeyeceksin, Twitter'ını kapatacaksın" laflarına. "Tabii, tabii" dedim. Sonra kandırdım tabii. (Gülüyor.)

'BU SENE ÇOCUK İSTİYORUZ'
Albümde "Bir Oğlumuz Var" isimli şarkı dikkatimi çekti. Çocuk var mı yakında? Bu sene istiyoruz. Çoluk çocuğa karışmak istiyorum. Ne albümler bitecek, ne tanıtımlar... Her sene aynı şeyler yaşanıyor. Bu yüzden yaş geçmeden bu sene bir evlat sahibi olmak istiyorum. Hatta birden fazla...
Çocuğunuzu nasıl yetiştirirsiniz? Bir erkek çocuğu istiyorum. Tabii ki yırtık bir çocuk olsun istiyorum. Pısırık bir insan olarak yetişmesini istemem. Gideri her zaman olsun. Kız olursa tırnaklı biri olsun.
Siz bir anda parlayıp ardından sönenlerden misiniz? Affedici bir insanım. Kin tutmam. Yaşadığım hiçbir polemiğin kurgusu yoktu. Hande Yener'le çektiğim reklam filmini bile ona bağladılar. Bu albümün fotoğrafları çekildiğinde yorumunu almak için ilk Hande'ye yolladım. Hangi rakip bunları birbirine yapabilir?
Bir internet sitesinde yazmaya başlamışsınız. Beğendiğim, beğenmediğim her şeyi yazıyorum. Keyif için yapıyorum. İnsanlara samimi geldi. İki imla hatası yapıyorum diye kıyametler kopuyor. Ben edebiyatçı değilim. Örnek olmak durumunda da değilim. Çok kitap okumaktan hoşlanan bir insan da değilim. "Muhteşem Yüzyıl" dizisi başladığında gittim Hürrem'in kitabını alıp sonuna baktım. (Gülüyor).
"Bir gazete çıkarırsam, benden korkun" demiştiniz, neden? Kendini farklı gösteren insanlardan nefret ediyorum. İpliklerini pazara çıkarırdım gazetemde. Kimse "küçük masum kız"ı oynamasın. Hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu. Bu yüzden Yıldız Tilbe kafasını seviyorum.

'CEM YILMAZ, UYUYOR MUSUN!'
Keşfedilmemiş yetenekleriniz var mı? İçimdeki komedyen kadını kimse çıkaramadı, ona yanıyorum. Cem Yılmaz, uyuyor musun? En sonunda söyleyeceğim çocuklara, beni bir yerde oynatsınlar.
Bülent Ersoy ile bir sabah programı yapmayı d��şünmüşsünüz... Sadece düşündük. O tamamen Bülent Hanım'ın fikriydi. Ben biraz çekimser kaldım. Biliyorsun, ben sabah erken kalkarım, işimin başında olurum. Bülent Hanım'a "Ya siz erken kalkabilir misiniz?" dediğimde "Ben son 1 saatine gelirim" dedi. (Gülüyor).
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yine mutsuzların fon müziği olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN