Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MODEKO'dan uyanış

Mobilyacı, sektöre yeni vizyon kazandırmak için kolları sıvadı. Bu kapsamda 27 Şubat tarihinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda 24. kez açılacak 'MODEKO Fuarı'nda, "uyanış" temalı yarışma düzenlenecek

Giriş Tarihi: 23.1.2013
MODEKO İzmir Mobilya Fuarı 24. kez Uluslararası Fuar Alanı'nda 27 Şubat'ta açılacak. Türkiye'nin en kapsamlı mobilya fuarı için mobilya üreticilerinin hazırlıkları sürüyor. Sektörün Ege zirvesi niteliğindeki organizasyona katılacak firmalar en özel ve en özgün ürünlerini MODEKO 2013'de sergileyecekler. Fabrikasyon mobilya ürünleri 1A-1B, 2 ve 3 nolu sergi salonlarında, Avangart mobilyalar ise 4 No'lu sergi salonunda görücüye çıkacak.

FUARDA BİR İLK
Sektördeki oda ve derneklerin işbirliğinde MODEKO 2013 24. İzmir Mobilya Fuarı'nı düzenleyen Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, fuar çıtasının yükselişinin süreceğini vurguladı. Sektör temsilcilerinin talepleriyle tarih değişikliği yaptıklarını açıklayan Eyigele, MODEKO'da çeyrek asra bir kala bir ilki daha gerçekleştireceklerini duyurdu. Mobilya sektörüne vizyon katmak için Mobilya Tasarım Yarışması düzenlediklerini belirten Eyigele şunları söyledi: "Günümüzde her şeyde, her yerde gördüğümüz tasarım tekrarlarına ve mekan, mobilya, doğa ilişkisine dikkat çekmek istedik. Mobilya sektörünün gelecek vizyonunun geliştirilmesine katkı, Türkiye mobilya endüstrisinin tasarım kalitesini ve çağdaş Türkiye tasarımını simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasını sağlamak ve bu alandaki başarılı tasarımları ödüllendirmek için Mobilya Tasarım Yaraşması'nı düzenliyoruz. Farklı fikirlere sahip yetenekli gençlerin sanayicilerimizle elele vererek sektörün aydınlık geleceğini kuracaklarını düşünüyoruz. MODEKO fuarı kapsamında dünyayı uykudan uyandıracak tasarımların peşine düştük. "Uyanış" temalı yarışmamızda farkındalık taşıyan her tasarımın üzerinde titizlikle durulacak.Sektörün önde gelen isimlerin yer alacağı jürinin seçeceği ilk üç öğrenci para ödülü, iş imkânı sahibi olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MODEKO'dan uyanış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN