Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şifa'dan, üniversite ve hastane yatırımı atağı

Şifa Sağlık Grubu, İzmir'in ardından Erzurum'da Doğu'nun ilk vakıf üniversitesini kuruyor. Grup ayrıca bu yıl içinde, İzmir'de sağlık tesisi yatırımlarına da hız verecek

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Kurulduğu 1983'ten bu yana sağlık alanında yatırımlarını sürdüren Şifa Sağlık Grubu, 2013 yılına da hızlı girdi. Özel sağlık hizmetleri alanında Türkiye'nin önemli kurumları arasında yer Grup, İzmir'de açtığı Türkiye'nin ilk butik üniversitesi Şifa Üniversitesi'nin ardından, şimdi de Doğu Anadolu'nun ilk vakıf üniversitesini kurmak için çalışmalara başladı. Geçen yılın değerlendirmesini yapan ve bu yılın hedeflerini anlatan Şifa Sağlık Grup Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş, "İnşallah Şubat ayının ilk haftasında Şifa Sağlık Grubu ile Şifa Üniversitesi'nin kurucusu olan Türkiye Tabipler Vakfı, Erzurum'daki Danişmend Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliği ile Doğu Anadolumuzun ilk vakıf üniversitesini kurmak için YÖK'e başvuracak. Erzurum Şifa Hastanesi de Serhat Üniversitemizin eğitim araştırma hastanesi olarak eğitim kepini takmış olacak" dedi. Ateş, Serhat Üniversitesi bünyesinde tıp, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakültelerinin yanı sıra hukuk ve eğitim fakültelerinin de yer alacağını söyledi.

YATIRIMLAR SÜRECEK

Yeni yatırımlar hakkında bilgi de veren Prof. Dr. Ateş, şunları söyledi: "Sağlık ve eğitim yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Mart ayında Buca Kampüsümüzü, Nisan'da da ana kampüsümüz yanındaki Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi'ni açmayı planlıyoruz. Böylece toplam 10 kurumla sağlık ve sağlık eğitimine hizmet vereceğiz. Bornova Eğitim Araştırma Hastanemiz yanında başlayan yeni hastane yatırımımız 2014'te tamamlanacak." Prof. Dr. Ateş, grubun toplam çalışan sayısının 1850'ye ulaştığını belirterek, 30'u profesör ve doçent olmak üzere İzmir'de toplam 245 doktorla sağlık hizmeti verdiklerini kaydetti. Şifa Üniversitesi Gaziemir Tıp Merkezi'nin yanında devam eden hastane inşaatının yaz aylarında tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şifa'dan, üniversite ve hastane yatırımı atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN