Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOBB'dan Manisa'ya 16 derslikli fen lisesi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Manisa'ya bu hizmeti yapıyoruz. Çünkü burası 'dünya kenti' olma yolunda ilerliyor" dedi

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başlattığı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 81 ile fen lisesi kazandırmak için harekete geçti. Manisa kent merkezinde yapılacak TOBB Manisa fen lisesi için Birlik Merkezi'nde imza protokolü yapıldı. 8 milyon liraya mal olacak olan 16 derslikli lisenin, 200 öğrenci kapasiteli olacağını ve içinde spor kompleksi ile yurt binasının yapılacağını belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupa'nın yatırıma en uygun kenti seçilen Manisa'ya bu hizmeti kazandırmanın mutluluğu içinde olduklarını ifade etti. Protokol törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise şöyle konuştu: "Manisa TOBB bünyesinde yeni bir fen lisesine kavuşuyor. TOBB bu zamana kadar birçok kez ya restorasyonlar yaptı ya da büyük sosyal sorumluluk projelerin içinde yer aldı. Nereye ne yapılması gerekiyorsa onu yaptı. Şimdi ise eğitime doğrudan destek verdi. Manisa ülkemizin batısında olan bir il. Manisa artık büyük şehir oldu ve biz bunu çok önemsiyoruz. Manisa'da fiziki imkan olarak yeni okullara ihtiyaç var. Okullar için arsa tahsis etmek ve yeni binalar inşa etmemiz gerekiyor."

İZMİR'E MESLEK LİSESİ
Bu arada TOBB İzmir'de bir meslek lisesi yapmaya karar verdi. Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB arasındaki protokol imza töreni, haftaya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu ve EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar'ın katılımıyla yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOBB'dan Manisa'ya 16 derslikli fen lisesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN