Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu güzellik solmasın!

Doğuştan omurga rahatsızlığı olan Tireli Özlem; doğru dürüst yürüyemiyor, zorlukla nefes alıyor, acılar içinde yaşıyor. 40 bin lira bulunursa, talihsiz genç kız sağlığına kavuşacak

Giriş Tarihi: 30.1.2013
İzmir'in Tire ilçesinde yaşayan Göbeklioğlu ailesinin 14 yaşındaki kızları Özlem, omurga eğriliği hastalığının pençesinde yaşam mücadelesi veriyor. Omurilik sıvısı kese şeklinde dışa doğru çıkık olarak dünyaya gelen talihsiz kız, 42 günlükken ameliyat edilmiş. Ancak, yanlış tedavi yüzünden omur ga eğriliği hastalığı ilerlemiş. Bugüne kadar 6 kez bıçak altına yatan genç kız, omuriliğindeki eğrilik bir türlü tedavi edilemediği için zor yürüyor ve zor nefes alıyor. Anne Emine Göbeklioğlu, kızının kurtuluşu için ameliyat olması gerektiğini belirtti. Ameliyatı Türkiye'de sadece İstanbul'daki özel bir hastanede yapıldığını belirten gözü yaşlı anne, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ameliyat için 80 bin lira gerekiyor. Bunun 40 bin lirasını Sosyal Güvenlik Kurumu karşılıyor. Kalan 40 bin lirayı bizim karşılamamız gerekiyormuş. Maddi durumu iyi insanların kapısını çaldık ama olmadı. Elimizde ne var ne yok kızımızın tedavisi için harcadık. Bir kuruşumuz kalmadı. Kaymakam'a gittik, Sosyal Yardımlaşmaya gittik. Bize, 'İzmir'de birçok üniversite var, burada niye ameliyat olmuyorsunuz' dediler. 6 kez ameliyat oldu, kızım iyileşemedi."

2 AYDA 4 AMELİYAT oldu

Kızının yaşının ilerledikçe omuriliğindeki eğriliğin arttığını bu yüzünden de gelişen kemiklerinin akciğerine ve kalbine baskı yaptığını dile getiren anne Emine Göbeklioğlu, "Yavrum 14 yıldır acı çekiyor. Geçen yıl 2 ay içinde 4 ameliyat oldu. Bir yıl yataktan kalkamadı. Yeni yeni yürümeye başladı. Ama artık çok zorlanıyor. Bu yıl sadece bir ay okula gidebildi. Yürüdükçe nefes alması zorlaşıyor. Eğer ameliyat olmazsa daha da kötü olacak. 40 bin lira bulunursa kızım kurtulacak, yüzüm gülecek. Ne olur birileri bize yardım etsin" diye konuştu.

ne güzel HAYALLERİ VAR

Omurgasındaki eğiklik yüzünden psikolojisinin de bozulduğu genç kız, "Bir yıl yatakta yattığım için ayaklarım zayıfladı. Çok yürüyünce de nefes alamıyorum. Şu an eğrilik açısı 90 derece ama 140 da olabilirmiş. 140 olursa nefes alamaz hale gelebilirmişim. Okulda bazen daralıyorum, geceleri uyuyamıyorum. Öleceğimden korkuyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu güzellik solmasın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN