Satırlı dehşet!

Giriş Tarihi: 30.1.2013

Alkol duvarını aşan saldırgan, 7 araca hasar verdi, yürüyerek olay yerini terketti. Bu tür olayların ve hırsızlığın arttığını söyleyen mahalleli polisten önlem istedi

İzmir'in Şirinyer semtinde önceki gün akşam saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi, park halindeki 7 araca zarar verdi. Saldırgan olaydan sonra kaçtı. Aynı sokakta kafe işleten Ümit Parimli (32), "İki hafta önce bir hırsız evime girmeye çalıştı. Aynı kişi karşı komşuma girerek dizüstü bilgisayarını çaldı. Arka sokağımızda bir eve daha hırsız girdi. Son zamanlarda olayların sayısında bir artış oldu. Mahalleli tedirgin, polisin çare bulmasını istiyoruz" dedi. Olay, geçtiğimiz 27 Ocak pazar günü saat 21.00 sıralarında Şirinyer 333 sokakta yaşandı. Alkollü olduğu iddia edilen kimliği belirsiz saldırgan elindeki satırla park halindeki 7 araca zarar verdi. Bağırarak çevreyi de rahatsız eden zanlı araçların dikiz aynalarını ve camlarını kırdıktan sonra olay yerinden uzaklaştı. Mahalleli olayı dehşet içinde seyretti.

ÜRKÜTÜCÜ BOYUTLARA ULAŞTI
Aynı sokakta kafe işleten evli bir çocuk babası Ümit Parimli, son zamanlarda yakın çevrede artan olay sayısının ürkütücü boyutlara ulaştığını söyledi. Menderes Caddesi'nde oturduğunu söyleyen Parimli, "İki hafta önce, bir hırsız evime girmeye çalıştı. Aynı hırsız, karşı komşuma girdi. Dizüstü bilgisayarını çalıp ortadan kayboldu. Birkaç sokak üstte de aynı zamanlarda bir eve hırsız girdiğini duydum. Son günlerde bu tür olayların sayısı arttı. Daha fazla olayın yaşanmaması için polisin önlem almasını istiyoruz. Semt sakinleri korku içinde" dedi.

"VATANDAŞ DUYARSIZ"
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde işçi olarak çalışan Ersen Akbulut (32) da, "Eli satırlı saldırgan pazar günü beni de mağdur etti. Aracıma zarar verdi. Otomobilimi daha yaptırmadığım için zararımın ne kadar olduğunu bilmiyorum. Vatandaşlarımız da bu konuda duyarsız. Adam sokaktaki araçlara bağırarak zarar veriyor. Vatandaşlar da polise haber vermiyor. Kimse korkudan aşağı inip 'Sen ne yapıyorsun?' demiyor. Kendi aracı zarar görmeyen kişiler, öylece seyrediyor. Adam elini kolunu sallaya sallaya gidiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satırlı dehşet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN