Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmİr'de mermer zirvesi

Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nin katkılarıyla 5-7 Şubat günleri arasında 3. Uluslararası Mermer Ve Doğal Taşlar Kongresi düzenleyecek

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenecek olan 3. Uluslararası Mermer ve Doğal Taşlar Kongresi 5-7 Şubat tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuarı'nda gerçekleştirilecek. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ'ın katkılarıyla yapılacak kongreye 400'ün üzerinde kişinin katılması bekleniyor.

400 KİŞİ GELECEK

Kongrenin tanıtım toplantısı Kongre Düzenleme ve Yürütme Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Sacit Özer ile Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alim Murathan'ın katılımı ile Symrna Agora Antik Kenti'nde yapıldı. Kongre hakkında bilgi veren Özer, kongrenin ilk gününde "Doğaltaş Üretim ve İhracatında Hedeflere Nasıl Ulaşabiliriz?" adlı panelin düzenleneceğini belirtti. Özer, "Bu panele sektörde üretim ve ihracat konusunda bilgi birikimine ve deneyime sahip olan kamu ve özel kuruluş temsilcileri panelist olarak katılacak. Kongrenin ana temasını "Anadolu Uygarlıkları ve Taşları" olarak belirledik. Mermer ve Doğal Taşların ocak ve üretim aşamaları yanında bu özelliklerinin de ön plana çıkarılması kongrenin önemli hedefleri arasında yer alıyor. Kongrede 80 kişi sunum yapacak. 400'ün üzerinde de katılımcı bekliyoruz. Katılımcıların Agora'yı da gezmesini sağlayacağız" dedi. Madencilik sektörünün 4.2 milyar dolarlık ihracat yaptığını, bunun 1.9 milyar dolarlık kısmını mermer ve doğaltaş ihracatının oluşturduğunu açıklayan Özer, bu kongrede sektörün ekonomiye olan katkısının bir kez daha vurgulanacağını söyledi. Sektörde 2023 hedeflerine nasıl ulaşılacağı ile ilgili de alınması gereken tedbirlerin de Kongre'de konuşulacağını açıklayan Özer, yasa ve mevzuatlarla ilgili birçok sıkıntılarının olduğunu, bunların çözülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmİr'de mermer zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN