Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şubat 'renkli' geçecek

Büyükşehir Belediyesi, Şubat'ta birbirinden farklı konserlerle sanatseverleri müzikle buluşturacak. Della Miles'tan Özlem Tekin'e, Havva Karakaş'tan Jazzband'a birçok sevilen sanatçı ve grup müzik ziyafeti sunacak

Giriş Tarihi: 4.2.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirli sanatseverlere Şubat ayında zengin içerikli bir sanat programı sunacak. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Kültürpark İzmir Sanat ve İsmet İnönü Sanat Merkezi'ndeki toplam 12 konser ile kulakların pası silinecek. Şubat ayının ilk konseri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. Aslı Tuncay'ın piyano resitali 4 Şubat 2013 Pazartesi günü saat 20.00'de Küçük Salon'da. Konserin bilet fiyatları öğrenci 3 TL, tam 5 TL olarak belirlendi. Adnan Saygun 5 Şubat 2013 Salı günü ise, 'Jazzino'yu ağırlayacak. Duygu Tarhan ve Ceyda Köybaşıoğlu'nun solist olarak yer aldığı Jazzino, piyanoda Aşkın Arsunan, bas gitarda Aycan Tezel, bateride Volkan Öktem, saksafonda Batuhan Şallıel, trompette Tolga Bilgin ile perküsyonda Metin Kurtuluş'dan oluşuyor. Grup, kendi bestelerinin yanısıra dünyaca ünlü bestecilerin melodilerini de yorumlayacak. Büyük Salon'da saat 20.00'de gerçekleşecek olan konserin bilet fiyatları öğrenci 5 TL, tam 10 TL. 6 Şubat 2013 Çarşamba günü Kültürpark İzmir Sanat'ta 'Bilkent Piyanolu Üçlü' sahne alacak. Piyanoda Elif Önal, kemanda İrina Nikotina ve viyolonselde Yiğit Ülgen'den oluşan grubun konseri saat 20.00'de başlayacak.

HAVVA KARAKAŞ GELİYOR

12 Şubat 2013 Salı gününün konseri Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde olacak. Saat 20.00'de, Balkan müziğinin usta yorumcusu Havva Karakaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'yla aynı sahneyi paylaşacak. Ücretsiz konserde orkestrayı Hüseyin Çebi yönetecek. Zafer Çebi'nin düzenlemelerini yaptığı konserde Aydın Uştuk, Sedat Yüce, Funda Öncü, Tülay Şen, Bahar Pamukçu, Şenay Gökdemir, İpek Kaletaş ve Esra Göndeş de solist olarak sahne alacak. 13 Şubat 2013 Çarşamba günü, kaybettiğimiz sevilen seslerden Tanju Okan'ın şarkıları sanatseverlere ulaşacak. Solist Tevfik Rodos'a, piyanoda Ali Hoca, keman ve mandolinde Tamer Albayrak, klavyede Kaya Demircan, gitarda Ataç Aydın, bas gitarda Halil Serin ile bateride Akgün Çavuş eşlik edecek. İsmet İnönü Kültür Merkezi'ndeki konser saat 20.00'de başlayacak.

SEVGİLİLER GÜNÜ

14 Şubat 'Sevgililer Günü Konseri'nin konuğu Özlem Tekin olacak. Tekin, AASSM Büyük Salon'da saat 20.00'de sevenleriyle buluşacak. 19 Şubat 2013 Salı günü müzikseverler için iki farklı konser hazırlandı. Jazzband, cazseverler için çalacak. AASSM'de ise 'Ege Yaylı Çalgılar Beşlisi ve Perküsyon' başlıklı bir konser var. Konserde kemanda Hakan Özaytekin ve Tolga Akın, viyolada Alp Gültekin olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şubat 'renkli' geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN