Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 bin üyeden destek istedi

İTO Başkanı Demirtaş, yaklaşan oda seçimi öncesi elektronik posta adresinden mektup gönderdi, yapacaklarını anlattı

İZMİR Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, dün akşam seçim@demirtas.com. tr adresinden oda üyelerine bir mektup gönderdi. Demirtaş, mektupla hem yaptıklarını hem de yapacaklarını anlattı, posta adresine destek mesajı göndermelerini istedi. Demirtaş, "'Daha zengin İzmirli, daha çok ticaret' için mayıs - haziran ayları içinde yapılacak olan seçimlerde meslek komitenizde sizi başarı ile temsil edeceğine inandığım yol arkadaşlarım ile birlikte oylarınızı istiyorum. Bugüne kadar ben size destek olmaya çalıştım. Bugün sıra sizde" ifadesini kullandı.

'EXPO İÇİN ÇIRPINIYORUM'
Oda üyelerine mektubu bir İTO Sevdalısı ve İzmir fanatiği olarak gönderdiğini belirten Demirtaş, seçim ertelenmesine rağmen artık havasına girdiklerini söyledi. Demirtaş, şu ifadelere yer verdi: "Yol arkadaşlarımla birlikte çok proje ürettim, birçoğunu başarı ile uyguladık. Odamız sadece kentimiz ve ülkemizde değil, dünya odaları arasında da ilk sıralara çıktı. En iyi hizmeti vermek için odamızı çağımızın en son teknolojik imkânları ile donattık. Sizleri meslektaşlarınızla birlikte fuarlara taşıdık. Kruvaziyer turizmini sıfır noktasından zirveye taşıdık. 2012 yılında kruvaziyer ile gelen 544 bin turisti İzmir'de ağırladık. 2013 yılı için de 600 bin kişi rezervasyon yaptırdı."

EN ÖNEMLİSİ ÜNİVERSİTE
Demirtaş, "Kongre turizmi ve sağlık turizmi için yine yollara düştüm, desteğinizle onu da başaracağız. Organize Sanayi Bölgesi kurdum, imalatçı üyelerimize uygun arsalar ürettim. EXPO'yu İzmir'in değil ülkemizin gündemine getirdim. EXPO 2015'i alabilmek için deliler gibi çaba gösterdim, az farkla kaybettik. 2020 EXPO için yine çırpınıyorum. Yüzyıllardır odamız binasının karşısında terk edilmiş halde duran Dalgakıran için proje ürettim. 2013'de orada sadece martılar dolaşmayacak, birlikte dolaşacağız" diye konuştu. En önemli eserinin İzmir Ekonomi Üniversitesi olduğunu vurgulayan Demirtaş, İzmirli çocukların uzaklarda kaybolmadan, İzmir'deki beyinler göçmeden, en son eğitim sistemi ile İzmir'de okumalarını sağladıklarını söyledi. Demirtaş, şöyle devam etti: "1988'de kurduğum İTO Vakfı ile 10 binlerce üyemizi eğittik. İzmir'in bilgi kenti olması için İzmir Bilim Parkı'nı kurduk. Yine en önemlisi 10 yıllardır gidemediğimiz Kadifekale'ye Türkiye'nin en büyük bayraklarından birini diktik, kale burçlarını aydınlattık. Şimdi, EXPO 2020'yi almak, üyelerimize sağlık hizmeti vermek için Sağlık Bilimleri ve Tıp Fakültesi ile hastanemiz ile birlikte Sağlık Kampusu kurmak, her türlü hizmeti en iyi koşullarda alabileceğiniz yeni bir İTO Hizmet Kompleksi yapmak, İzmir'in EXPO kadar önemli projesi olan kentsel dönüşümü İzmirlilerle ve inşaatçı üyelerimizle başarmak, daha pek çok projemiz ve istediklerinizi gerçekleştirebilmek için desteğinizi bekliyorum." Demirtaş, destek olmak isteyen üyelerin firma ismi, meslek grubu ve iletişim bilgilerini secim@demirtas. com.tr adresine mail olarak veya 465 22 38 - 465 17 83 numaralı 'Destek Hattı'na telefon ile iletmesini beklediğini söyledi.

HEDEF, 577 BİN YOLCU
İTO ve İzmir CVB Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 2013'te turizmde uygulamak istedikleri proje ve çalışmaları anlattı. İTO'nun öncülüğünde kruvaziyer turizmin İzmir'de her yıl büyüdüğünü belirten Demirtaş, İzmir'in dünyadaki 512 liman ve bağlama yeri arasında şu anda ilk 50 önemli transit liman arasına girmeyi başardığına dikkat çekti. 192 kruvaziyerin 2013 için rezervasyon yaptığını kaydeden Demirtaş, bu yıl 576 bin 908 yolcu hedeflendiğini açıkladı. 2012'de İzmir turizminde gerileme yaşandığını belirten Demirtaş, kruvaziyer, kongre, sağlık gibi turizmin tüm alanlarıyla ilgilenilmesi gerektiğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 bin üyeden destek istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN