Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'yi sevmiyorlar

Giriş Tarihi: 6.2.2013

Rusya'da yapılan bir ankette "Başka bir ülkede yaşamak isteseydiniz, nereyi seçerdiniz?" diye soruldu. Türkiye ilk 50 ülke arasına giremedi

Almanya'dan sonra Türkiye'ye en çok turist gönderen Rusya'da yapılan bir araştırmada Ruslar'a "Eğer başka bir ülkede yaşama imkanınız olsaydı, hangi ülkeyi seçerdiniz?" sorusu soruldu ve verilen cevaplarda Türkiye ilk 50 ülke arasına giremedi. RBC Rating adlı araştırma şirketi, Rusya'da halkın en fazla göç etmek istediği ülkeleri sordu ve bu yönde bir anket düzenledi, ankete yaklaşık 12 bin kişi katıldı. Ankete katılanların, Rusya dışında yaşamak istedikleri ilk 50 ülke arasında Türkiye yer almadı. Ankete göre Ruslar'ın yüzde 13'ü "Rusya'yı terk etmek istemem" cevabını verirken, yüzde 8.3'ü Avustralya, yüzde 7.7'si ABD, yüzde 6.9'u Kanada cevabını verdi. Bu üç ülkeyi Almanya, İsviçre, İtalya, Yeni Zelenda, İspanya, İngiltere ve Fransa takip etti.

TÜRKİYE 2. SIRADA

Kültür ve Turizm Bakanlığı istatiklerine göre Rusya, Türkiye'ye en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında ikinci durumda. Bakanlık istatisklerinde, Almanya'dan sonra Türkiye'ye en çok turisti Rusya'nın gönderdiği belirtiliyor. Daha çok son dakika rezervasyonlarına ilgi gösteren Ruslar, deniz turizmi ve eğlenceyi tercih ediyor. Bahar ve yaz aylarında tatile çıkan Ruslar, sırasıyla Türkiye'de Antalya, Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Dalaman ve İstanbul'da tatil yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'yi sevmiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN