Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ERTUĞRUL AYTAÇ: Manisa'da imar planı bilmecesi

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Manisa'da geçtiğimiz ay Belediye Meclisi'nde reddedilen Revizyon İlave İmar Planı, Başkan Cengiz Ergün'ün yetkisini kullanmasıyla şubat ayı toplantısında tekrar görüşüldü. Plan, CHP, AK Parti ve bağısızların oylarıyla 2. kez reddedildi. Belediye Meclisi geçtiğimiz aylara nazaran daha sakindi. Başkan Ergün, Manisa'nın yararına olacak olan planın geçirilmesi yönünde büyük çaba sarfetti. Plan iptal edilirse, 2 milyon liraya yakın ihale bedelinin, Meclis üyelerine zimmetlenebileceğini iddia etti. Ayrıca Manisa'nın 5 binlik planlarının bulunmadığnı ve içinde bulunduğumuz günler itibariyle Manisa'nın plansız kaldığını savundu.

ÇELİK: ÖDERİZ
AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Ömer Faruk Çelik ise binlerce vatandaşın aylardır neredeyse uykusuz yaşadığını ve partisinin onlara hizmet etmek için plana en başından beri ret oyu kullandığını belirtti, "Olası bir zimmet çıkması halinde biz, AK Parti grubu olarak bunun bedelini ödemeye hazırız. Yeter ki halkın gözyaşları dinsin" dedi. CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Erkenci ise bu iptalin Manisa'yı plansız bırakmayacağını, tam aksine eski planlara geri dönüş için önerge verdiklerini ve oyladıklarını iddia etti.

MERAK ETİĞİM

Sonuç ortada. İki mecliste plan inatlaşma yüzünden reddedildi. Bunun acısını ileride en çok konut sahipleri ve inşaat sektörü çekecek. Ayrıca milyonlarnca lira harcanarak yapılan Çevre Yolu'nu İstanbul istimaketine bağlayan Gediz Köprüsü'nde kent için hayati önem taşıyan yonca kavşağının yapılması da mümkün görünmüyor artık. Bu yaz Gediz Köprüsü üzerinde yonca kavşağının hayata geçirememinin bedelini trafik kazalarında kaç canla ödeyeceğiz! Benim merak ettiğim konu budur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ERTUĞRUL AYTAÇ: Manisa'da imar planı bilmecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN