Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemeraltı'na çifte destek

İzmir Ticaret Odası ve Kemeraltı Derneği el ele verecek, Tarihi Çarşı'nın aydınlatmadan işportaya, çığırtkandan otoparka kadar sorunlarını çözecek

Giriş Tarihi: 7.2.2013
İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve yönetim kurulu üyeleri Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarette İTO ve Dernek, çarşıyı kentin en önemli, en güzel alışveriş merkezlerinden biri haline getirmek için işbirliği yapma kararı aldı. Kemeraltı'nın şehirin turizm ve alışverişinin göbeği ve kalbinin attığı merkez olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş; aydınlatma, işporta, çığırtkan, otopark, tuvalet gibi sorunların çözümü için İTO olarak bir dizi çalışma yaptıklarını söyledi, "20 binin üzerinde kişiye istihdam sağlayan Kemeraltı Çarşısı, 24 saat yaşayan herkesin memnun kaldığı, özel yönetim modeli ile AVM benzeri bir yapıya kavuşmalı" dedi. Daha önce önerdikleri özerk yönetim modelinde ısrarcı olduklarını vurgulayan Demirtaş, çarşının bu şekilde gelecekte çok daha güzel bir yapıya ve görünüme kavuşacağını ifade etti.

USTA-ÇIRAK BENZETMESİ

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Gönen de, Demirtaş'ın esnaf ve tüccarın ustası olduğunu söyledi. Gönen, "Ustalar, çıraklar yetiştirir. Sizin gibi bir duayenin öncülüğünde çırağınız olarak Kemeraltı'nı daha yukarılara götürecek plan ve projelerde hamama odun taşımaya hazırız" diye konuştu. Tarihi Çarşı'nın güzellikleriyle anılmasını istediklerini ifade eden Gönen, "Kemeraltı'nı negatif gösterenlere karşı savaş açtım. Yüzlerce, binlerce esnafın ekmek yediği Çarşı'da kimsenin moral bozmaya hakkı yok. Biz, elinde sopa ile dövülmek değil, iş yapmak istiyoruz" dedi. TOBB'a bağlı oda ve borsaların seçimlerinin ertelenmesi konusuna da değinen Gönen, şunları söyledi: "Ertelenmeden önce ne söylediysek aynısını söylüyoruz. Çünkü, doğru tekdir. Özel bir ekip kurduk. Çekirdek bir grup olarak tarihi Çarşı ile ilgili çalışmalar aynen devam ediyor. Tarihi Çarşımızın sizin desteklerinize ihtiyacı var. İTO seçimlerinde bir oy da benden gelecek." Çarşıda tezgahtar yetiştirmekte zorlandıklarını ifade eden Gönen'e, Başkan Ekrem Demirtaş destek vereceklerini söyledi. Demirtaş, tezgahtar eğitimi için eğitmen ve altyapı desteği vereceklerini de açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemeraltı'na çifte destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN