Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlikte Kordon'a giriyorlar

Giriş Tarihi: 8.2.2013

Şubat ayının üçüncü haftası başlatılacak çalışmalar üç ay sürecek. İzmirgaz çalışırken Super Online, Türk Telekom ve İzsu da altyapı çalışmalarını bitirecek

Alsancak 1. Kordon Şubat ayının üçüncü haftasından itibaren savaş alanına dönecek. Kentin bir çok yerinde altyapı çalışmaları ile köstebek yuvası gibi olan yollara 1. Kordon da eklenecek. İzmirgaz Şubat ayının 3. haftasından itibaren 1. Kordon'a girecek. Çalışma kapsamında Atatürk Caddesi'nin Konak Pier Alışveriş Merkezi'nden Alsancak Limanı'na kadar olan bölümü kazılacak. 1. Kordon'daki kazı çalışmaları bununla da sınırlı kalmayacak. İzmirgaz'ın yanı sıra Super Online, Türk Telekom, İZSU gibi yatırımcı kuruluşlar da eş zamanlı olarak 1. Kordon'da altyapı çalışması yapacak. Kazı çalışmaları sırasında Birinci Kordon'da trafik düzeninde de değişikliğe gidilebilecek. Önümüzdeki hafta çarşamba günü toplanacak olan kısa adı UKOME olan Ulaşım Koordinasyon Merkezi Genel Kurulu'ndan çıkacak karar doğrultusunda kazı çalışmaları sırasında 1. Kordon'da trafik ya kontrollü olarak sağlanacak ya da tamamen araç trafiğine kapatılabilecek. Bu konudaki son kararı UKOME Genel Kurulu verecek.

ÜÇ AYDA BİTİRİLECEK
Kentin çeşitli noktalarında yürüttüğü kazı çalışmaları nedeniyle çoğu zaman vatandaşları kızdıran İzmirgaz'ın Konak Pier Alışveriş Merkezi önünden geçen bölümünden başlayacak olan kazı çalışmaları Cumhuriyet Meydanı'na, oradan da yine Birinci Kordon'u izleyerek Alsancak Limanı'na kadar devam edecek. Güzergahın defalarca kazılmaması için İzmirgaz'ın yapacağı doğalgaz çalışmasına eş zamanlı olarak Super Online ve İZSU Genel Müdürlüğü de 1. Kordon'da kazı çalışması yapacak. İzmirgaz Konak Pier Alışveriş Merkezi'nden Alsancak Limanı'na kadar doğalgaz hattı döşerken Super Online ise haberleşme için yeraltına fiber optik kablo döşeyecek. Türk Telekom kanal tamiratları yaparken İZSU Genel Müdürlüğü de apartmanların içme suyu branşmanlarını yenileyecek. Tüm bu çalışmalar en geç 3 ay içinde tamamlanmış olacak.

TRAFİK DÜZENİ DEĞİŞECEK
Çalışmaların özellikle yağışlı döneme denek gelmesi zaten lodos'un estiği havalarda sıkıntı yaşayan 1. Kordon'da daha büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olabileceği belirtiliyor. İzmirgaz'ın kazı çalışmalarını 1. Kordon'da yol gövdesinde, Arnavut kaldırımı olarak bilinen taşları kaldırarak yapacak olması söz konusu alandaki trafik akışını da olumsuz yönde etkileyecek. Geçen çarşamba günü yapılan Altyapı Koordinasyon Merkezi'nde onay verilen kazılar sırasında bölgedeki yeni trafik düzeni de değiştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlikte Kordon'a giriyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN