Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'den BMC işçilerine destek

Giriş Tarihi: 8.2.2013

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, "Önümüzdeki hafta milletvekillerimiz yaşadığınız sorunu TBMM'ye taşıyacak, biz sizin arkanızdayız"dedi

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Pınarbaşı'ndaki BMC fabrikasında çalışan ve 8 aydır maaşlarını alamayan işçileri ziyaret etti. Engin, konunun takipçisi olduklarını belirterek, "Önümüzdeki hafta milletvekillerimiz konuyu meclise taşıyacak. Biz sizin arkanızdayız" dedi. Fabrika girişince işçilere seslenen Engin, "Bizler sizlerin mağduriyetini hem parlamentoda ve kamuoyu gündeminde daha da sahipleneceğiz" diye konuştu. Hükümetin ekonomi polikasını eleştiren Engin, "Umuyorum bu geçici bir finansal kriz olsun, altından başka bir şey çıkmasın. Umuyorum buralar AVM haline getirilmesin. 10 yıldır fabrikalar AVM oluyor, işçiler sokağa atılıyor. Aldığınız kıdem tazminatları sizlere bir yıl yetiyor. Bunların olmasını istemiyoruz. Sizin yanınızdayız. Yaşadığınız sıkıntıları milletvekillerimiz önümüzdeki hafta meclise taşıyacak" dedi.

MİLLİ SERVET VURGUSU

Türk Metal İş Sendikası 1 No'lu Şube Başkanı Halil İbrahim Tosun ise, "Bu fabrikayı yaşatmak anlamında üstün gayret sarf ediyoruz. Sizler bu fabrikanın en değerleri varlıklarısınız. Geldiğimiz noktada bize kimse sahip çıkmadı. Bize gelen siyasilere BMC'nin milli bir servet olduğunu anlatıyoruz. Bu fabrikaya patron sahip çıkmıyorsa, işçinin sahip çıktığı gibi iktidarı ve muhalefetiyle bu şirkete sahip çıkılmasını istiyoruz" dedi. Tosun, önümüzdeki günlerde TBMM'ye gideceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den BMC işçilerine destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN