Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de temizlik seferberliği sürüyor

Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin ortaklaşa yürüttüğü 'imece' temizlik kampanyası,kentteki moloz sorununu bir kez daha gözler önüne serdi.Üç aylık çalışmanın faturası 4 bin 600 kamyon moloz oldu.

Giriş Tarihi: 8.2.2013 09:46
Büyükşehir Belediyesi ile 20 ilçe belediyesinin güçlerini birleştirerek başlattığı temizlik kampanyası, kentin kanayan yarasını bir kez daha gözler önüne serdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ilçe belediye başkanlarıyla 2012 yılının Kasım ayında aldığı karar çerçevesinde uygulanan toplu temizlik çalışmasıyla bugüne kadar toplam 4 bin 600 kamyon moloz kaldırıldı.

Kentteki görüntü kirliliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan kampanyayla yol kenarlarına, kaldırımlara, ormanlık ve yeşil alanlara gelişigüzel dökülen moloz yığınları kaldırılıyor. Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde kurulan moloz temizlik ekibine Konak, Buca, Güzelbahçe, Narlıdere, Karabağlar, Bornova, Gaziemir, Çiğli, Foça, Torbalı, Kemalpaşa ve Selçuk belediyeleri de imkanları dahilinde araç, ekipman ve personelle destek veriyor. Kampanya çerçevesinde Konak'ta 336, Buca'da 350, Güzelbahçe'de 220, Balçova'da 202, Narlıdere'de 306, Karabağlar'da 79, Bornova'da 800, Seferihisar'da 17, Menderes'te 291, Bayraklı'da 145, Gaziemir'de 464, Çiğli'de 45 ve Karşıyaka'da 1345 olmak üzere, toplam 4 bin 600 kamyon moloz temizlenerek Büyükşehir Belediyesi'nin moloz döküm alanlarına taşındı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bugüne kadar 13 ilçede gerçekleştirilen 'ortak' moloz temizleme çalışmanın kent genelindeki ortak bir sıkıntıyı da gözler önüne serdiğini belirtti. Hem Büyükşehir, hem de ilçe belediyelerinin en büyük sorunlarının başında kaçak moloz dökümü geldiğini kaydeden yetkililer, 'Kapsamlı bir çalışmayla sokaklar süpürülüyor, yollar yıkanıyor, ağaç budanıyor, otlar temizleniyor. Kaçak olarak dökülen molozlar da yasal döküm alanlarına götürülüyor. Hemşehrilerimizden kentimizi temiz tutmak konusunda daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Biz temizliyoruz ama önemli olan kirletmemek' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de temizlik seferberliği sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN