Mahalleli istedi belediye yaptırdı

Soma Belediyesi'nin, Zafer Mahallesi'nde yaptırdığı Anadolu Lisesi'nde öğrenciler, ikinci yarıyılla birlikte ders başı yaptı

Giriş Tarihi: 14.2.2013
Soma Belediyesi'nin Zafer Mahallesi'nde 1 milyon 400 bin lira harcayıp yaptırdığı 18 derslikli Soma Anadolu Lisesi'nin açılışı yoğun yağmur altında gerçekleştirildi Okulun açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Ergene, kent merkezinden uzakta ve kalabalık nüfusa sahip olan Zafer Mahallesi halkının isteği doğrultusunda okulu yaptıklarını kaydeden Ergene, "Uyguladığımız politikalar ve hükümetimizin desteğiyle Soma'da çok güzel işlere imza atıyoruz" dedi. Böyle bir okulun açılmasından büyük onur duyduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altunsoy da "Geçen ay da yine Soma'da bir okul açtık. Sanıyorum, gelecek ay da bir törenimiz olacak. Dolayısıyla Soma Belediyesi'ni ve ilgili kurumları eğitime verdikleri destekten ötürü kutluyorum" diye konuştu. Soma Kaymakamı Abdülkadir Karataş, bu okul yapılmadan önce velilerin çocuklarını büyük külfetle merkeze gönderdiğini belirttti, Anadolu Lisesi'nin açılmasıyla bu sorunun ortadan kalktığını söyledi, şöyle dedi: "Okulun çevre düzenlemesi geç bittiği için, açılışı da geç oldu. Okulun yapımında emeği geçen Soma Belediyesi'ne teşekkürlerimiz sunuyorum." AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi de, arka mahalle olarak bilinen Zafer Mahallesi'nin böyle bir okula ihtiyacı olduğunu belirttti, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu mahallenin benim siyasete başlamamda önemli yeri ve mazisi vardır. Onun için ne zaman bu mahallede bir etkinlik varsa, burada bulunmak benim için büyük bir şereftir. Yağmurun bol olduğu, bereketli bir günde böylesine güzel bir okul açtık. İnşallah bugün gibi bu okul geleceğimizi de bereketlendirecek. Belediyemiz bu benim işim değil mantığıyla değil, bilimle ilimle bu yavrularımızın buluşması gerekiyor, çünkü bunlar ülkemizin geleceğidir. Gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır mantığından hareketle elini kolunu sıvamış ve böylesi güzel çok önemli işe imza atmıştır. Belediye Başkanımızı ve meclis üyelerimizi tebrik ediyorum."

'İLÇE SÜREKLİ DEĞİŞİYOR'
Halil İbrahim Daşöz ise, başarılı belediyecilik hizmetleriyle örnek çalışmalar yapan belediye başkanının eğitim konusunda da sorumluluk üstlenip okulun yapımını gerçekleştirdiğini, kendisini tebrik ettiğini ifade etti. Soma'nın birlik ve beraberlik içinde bir görüntü verdiğini ifade eden Vali Daşöz, her geldiğinde ilçenin değiştiğini gözlediğini, yeni yatırımlara şahitlik ettiğini söyledi.

Yılmaz SARIPINAR / SOMA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleli istedi belediye yaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN