Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taraftar ayağa kalktı

Kulüp başkanlarının, Örnekköy yerine Karşıyaka Yalı'ya stat yapılması kararı, KSK'li ve Göztepeli taraftarları memnun etmedi. Yeşilkırmızıllılar, "Pişmiş aşa su katmayın" diyerek tepkilerini gösterdi. Sarı-kırmızılılar ise "Bize niye yok" sözleriyle isyanlarını dile getirdi

Giriş Tarihi: 14.2.2013
İzmir'de stat karmaşası bitmek bilmiyor. Kulüp başkanları, İzmir Gücü Spor Vakfı'nın önderliğinde bir araya geldikleri toplantıda, Örnekköy Stadı projesinin rafa kaldırılıp, Karşıyaka Yalı'ya 12 bin 500 kişilik, sonrasında da güney aksına aynı büyüklükte stat yapılmasını istemiş, Alsancak ve Atatürk statlarının da elden geçirilmesini talep etmişti. Karşıyaka Divan Başkanı Tahir Türetken, "Karşıyaka'nın kurtuluşu gözüyle bakılan Örnekköy'de inşaa edilecek stala ilgili karara anlam veremiyorum. Büyük uğraşlar sonunda devlet bütçesine girmiş ve ihale aşamasına gelmiş bir proje için geri adım atmak olmaz. Karşıyaka yönetimi bu kararı alırken neden kimseye danışmadı. Yalı'ya yapılacak stat projeside Örnekköy'de yaşadığımız uzun ve zorlu süreci yine yaşayabiliriz" dedi. Karşıyaka Taraftar Derneği de bu gelişme için "Pişmiş aşa su katmayın" yorumunu yaptı ve "Devlet tarafından sözü verilen stadın Örnekköy'de bir an önce yapılmasını bekliyoruz" dedi.

GÜRSEL AKSEL SESLERİ

Göztepe taraftarları da sanal alemde karara büyük tepki gösterdi. Twitter'da ve kendilerine ait internet sitelerinde, toplantıya katılan Başkan Vekili Sabri Sadıklar'ı eleştiren sarıkırmızılılar, Karşıyaka'ya stat yapılırken, Göztepe'ye, Altınordu ve İzmirspor ile birlikte kullanacağı bir stat yapılmasını doğru bulmadıklarını dile getirdi. Kullanım hakkı kendilerine ait bir stat talebinde bulunan sarı-kırmızılı taraftarlar, Gürsel Aksel Stadı'nın bulunduğu alanı adres olarak gösteriyor. Sarı-kırmızılılar ayrıca bu hafta Denizlispor ile İzmir'de oynanacak maçta tribünleri doldurarak, bu konudaki gelişmelere tepkilerini ortaya koyma kararı aldı. Taraftarlar bu karşılaşmada ayrıca, yönetimden tesisin bir an önce bitirilmesini de isteyecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taraftar ayağa kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN