"EXPO'yu istiyoruz"

Giriş Tarihi: 16.2.2013

TOBB'un BIE heyetine verdiği yemekte konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, "İzmir kazandığı takdirde, EXPO'nun tarihi yeniden yazılacak" dedi

BIE İnceleme Heyeti'nin Ankara temaslarındaki son durağı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) oldu. Heyet üyeleri TOBB İkiz Kuleler'de yemeğe katıldı. EXPO delegasyonu onuruna düzenlenen yemeğe Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TİSK Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İTB Başkanı Işınsu Kestelli, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ile izmir'den çok sayıda oda ve sivil toplum kuruluşu başkanları katıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, davetlileri ile tek tek ilgilendi. Gecede, siyaset değil, İzmir'in EXPO 2020 adaylığı konuşuldu.

TİCARET ARTAR

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Türkiye'nin EXPO'dan beklentisinin bunların ötesinde olduğunu söyledi. Yıldırım, "2015 EXPO'da çok talihsiz bir şekilde kaybettiğimiz bu etkinliği bu sefer İzmir'e kazandıracağız" diye konuştu. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İzmir'in tarihi bir şehir olduğunu sağlık merkezleri ve tapınakların bir arada bulunduğunu dile getirerek, "İzmir EXPO'yu alırsa bugüne kadar yazılmış EXPO tarihi yeniden yazılacak" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"EXPO'yu istiyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN