Kula'da yüksek okul öğrencilerine madde bağımlılığı semineri verildi

Giriş Tarihi: 20.2.2013 10:17

Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine "Madde Bağımlılığı ve Sigara" konulu seminer verildi .

Manisa Valiliği tarafından başlatılan Umutlar Çiçek Açsın projesi kapsamında Kula Meslek Yüksek Okulu öğrencileri madde bağımlılığından ve sigaradan uzak tutabilmek için bilinçlendirme çalışmaları kapsamında, madde bağımlılığı ve sigara konusunda bilgilendirildi.

Seminer, Meslek Yüksek Okulu toplantı salonunda Kula Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli Dr. Gözde Gök tarafından verildi. Seminerde Dr. Gök, "Madde bağımlılığı nedir? Madde bağımlılığına iten sebepler nelerdir? Madde bağımlılığından kurtulmak için neler yapmalıyız? Madde bağımlılığının hücre üzerindeki etkisi nasıl olur ve nasıl başlar?

Kendimizi korumak için neler yapmalıyız? Konularında öğrencileri bilgilendirdi Ayrıca Dr Gözde Gök tarafından sigara ve tütün kullanımının zararları nelerdir? Ülkemizdeki sigara ve tütün kullanım durumu nedir? Sağlık Bakanlığının tütünle savaş açtı, bu yöndeki aşamalar nelerdir? İnsanlarımız sigara bırakma yönünde nasıl destek alacaklar? Kapalı alanlarda sigara ihlalinin kapsamı" konularında bilgiler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kula'da yüksek okul öğrencilerine madde bağımlılığı semineri verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN