'da kasisler boyanıyor

Giriş Tarihi: 20.2.2013 11:23 Güncelleme Tarihi: 20.2.2013 16:55

Belediyesi, kent içersinde bulunan kasislerde boyama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda okul, cami, oyun alanları ve yoğun vatandaş trafiği olan noktalarda bulunan kasislerde boya yenileme çalışmaları yapıyor.

Kent içersinde araçların hızlı gitmesini önlemek ve yaya güvenliğini arttırmak için yapılan kasislerin zaman içersinde araç trafiğinden dolayı boyaları kazınıyor. Boyası silinen kasisler ise araç sürücüleri tarafından geç fark edildiği için sıkıntıya sebep olabiliyor. Geceleri araç ışıklarını da yansıtan özel boya ile boyanan kasislerin fark edilebilirliği artıyor. Böylelikle ulaşım daha güvenli olurken yayaların can ve mal güvenliği korunuyor.

Kasisler, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan kararlar doğrultusunda boyanıyor. UKOME'de Ulaşım Müdürlüğü, Zabıta, Trafik Şubesi, İtfaiye, Jandarma ve Polis gibi pek çok kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililer yer alıyor. Vatandaşlardan talep gelmesi halinde UKOME'de bu kamu kurum ve kuruluşlardan görüş alınarak kasis yapımı ve kaldırılması kararları alınıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torbalı'da kasisler boyanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN