Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençliğin rengi CHP

Giriş Tarihi: 22.2.2013

İzmir İl Başkanı Ali Engin, Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu. Engin, İzmir'de ciddi bir genç seçmen nüfusu olduğunu, bu gençlerin de büyük çoğunluğunun CHP'ye oy vereceklerini iddia etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Ali Engin, Sabah Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Ünal Ersözlü ve Egeli Sabah Yazı İşleri Müdürü Engin Uğur Ağır'ın makamında ağırladı. Yaklaşan yerel seçimlerin ele alındığı görüşmede Engin, Ersözlü ve Ağır'ın sorularını yanıtladı. 2014'te yapılacak seçimlerin İzmir'deki galibinin CHP olacağını iddia eden Engin, 2009 yerel seçimlerinden çok daha iyi bir sonuç alacaklarını öne sürdü. Hedeflerinin birinci parti çıkmak olduğunu vurgulayan Engin, örgüt çalışmalarını bu hedefe göre belirlediklerini kaydetti. Bu seçimin kaderini ilk kez oy kullanacak genç seçmenin belirleyeceğini belirten Engin, gençlerin oyunun renginin CHP olduğunu öne sürdü. Bunun anketlerle de belirlendiğini belirten Engin, "Her gün 250 yeni genç seçmen listelere dahil oluyor. Bu da yerel seçimlere kadar yaklaşık 400 bin kişi demek. Türkiye ortalaması yüzde 26 iken, İzmir'de bu oran yüzde 32'lerde. Bu bizim için iyi bir avantaj. Gençlerin partimize olan ilgisi oldukça iyi. Bunu anketlerle de görebiliyoruz. Ayrıca bir avantajımız da İzmir'e göçle gelen seçmenler. Bu da bizim lehimize. Çünkü göçle gelenlerin büyük çoğunluğu iyi eğitimli ve gelir seviyesi yüksek kesim. Bunu seçmen sayısının en fazla arttığı yerlerden biri olan Gaziemir'de görüyoruz. Biz burada müthiş şekilde oyumuzu artırdık. Çiğli'de de durum bu şekilde. Yerleşim alanı çoğaldıkça Ak Parti ile aramızdaki fark da açılıyor" dedi.

TEK TEK ÇALIŞILACAK

Genel merkezin belirlediği sandık bazlı örgüt çalışma modelini İzmir'de en iyi şekilde uyguladıklarını da belirten Engin, birkaç büyük ilçe haricinde bu sistemi tüm ilçelerde hayata geçirdiklerini belirterek, "İzmir'de yaklaşık 10 bin sandık var. Hepsine yetişmek mümkün değil. O nedenle üyelerimizi devreye sokuyoruz. Gönüllülük esasıyla çalışıyorlar. Böylece kendilerini kanıtlamaları için bir fırsat vermiş oluyoruz. Çalışmak isteyen geliyor ancak disiplinin kurulunun, kadınlar kolunun gençlik kollarının görevlerini onlara veremem" dedi.

1000 PROJE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
İzmir'de CHP'ye kayıtlı 120 bin üyenin olduğunu belirten Engin, bu sayıyı arttırmak için çalıştıklarını da söyledi. Parti içi eğitimler konusuna da değinen Engin, eğitimlerin seçime kadar süreceği bilgisini verdi. Temmuz ayında genel merkezden gelen eğitmenler tarafından eğitilen 100 üyenin öncülüğünde eğitim çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Engin, 2014 yılına kadar üye sayısının en az yüzde 10'u kadar üyeyi eğitmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Eğitim almış üyelerin bölgelerini ilgilendiren konularda mutlaka birer proje hazırladığını da belirten Engin, "Foça'da bir gurup partilimiz okullarda diş macunu dağıtılması konusunda bir proje hazırladı. Bir başka grubumuz ise Bayraklı'da lösemili çocuklara eğlence düzenlendi. Bu şekilde 250 proje yaptık bugüne kadar. Türkiye genelinde parti içinde bu konuda birinciyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençliğin rengi CHP
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN