Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul AYTAÇ: ZEKA, Kula'da toplandı

Giriş Tarihi: 23.2.2013
Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun yaptığı Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA), Manisa'nın Kula ilçesinde toplandı. Toplantıya Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erdem, Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özmen katıldı. Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın'ın ev sahipliği yaptığı toplantıda insan kaynaklarının değiştirilmesi operasyon el program çağrısı ve Brükseldeki lobi ofisi açılması konuları görüşüldü. Başkan Aşkın, 3 dönemdir bu görevini yürütüyor. Halkın sevgisini kazanan bir başkan. Kula tarih kokan Manisa'nın bir ilçesi. Toplantıya katılan 4 ilin valisi ve il genel meclisinin başkanlarını Kula'nın tarihi evlerini ve peri bacalarını gezdirdi. Kula'nın tarihi ev maketlerini de hediye olarak takdim etti. Kula'ya gidip de meşhur pidesini yememek olmaz. Başkan Aşkın da toplantıya katılanlara Kula pidesi ikram etti. Aşkın toplantının Kula'da yapılmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti, "Manisa Valimiz çok duyarlı. Diğer illerin valileri de Kula'yı görünce çok beğendiler. Amacımız, Kulamızı, Kapadokya gibi turizm merkezi yapmak" dedi. Yapar mı yapar... Kula Belediye Başkanı Aşkın marifetli bir yönetici, hayırlı uğurlu olsun.

Akçura: Türkiye çok zengin bir ülke
Anemon Otelleri'nin Onursal Başkanı İsmail Akçura, eşi Nihal Akçura, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi konferans salonunda öğrencilerle buluştu, öğütler verdi. "Türkiye gibi bir ülke dünyada yok" diyen İsmail Akçura, öğrencilere şöyle seslendi: "Dünya'da birçok ilkler Türkiye'de.
Türkiye kum, güneş ve denizin yanında; arkeolojik zenginliğe de sahip. Dünyada ilk para Manisa'nın Salihli ilçesinin Sart kasabasında basıldı. Selçuklular birçok eser bıraktı. Hristiyanlığın ilk ismini aldığı yer Antakya'dır. Konya'da bir kilise vardır. Mevlana Müzesi'ne yakın bir yerdedir.
Burada 2 din bir aradadır.

KAFE BİLE YOK

Nemrut Dağı'ndaki güneşin doğuşu ve batışı dünyanın hiçbir yerinde görünmez. Buraya çok miktarda turist geliyor. Turizmde çok eksiğimiz var. İnsanların çay içeceği bir kafe bile yok.
Bunları size anlatıyorum ki siz ileride turizm konusunda çalışmalar yapacaksınız. Türkiye'deki arkeolojik zenginliklerin dünyaya tanıtılmasıyla ülkemizde önemli bir gelir elde eder.
Mısır'da üç piramit var.
Ama Manisa'da Salihli-Akhisar arasında Bin Tepeler diye bir yer var. Bunları dünya turizme açmamız lazım. Anemon Otel olarak Manisa Müzesi'ni yapıyoruz."
Manisa'nın işkolik işadamı İsmail Akçura'nın hayatı çalışmakla geçiyor. Ülkenin çeşitli yerlerinde, Spil Dağı'nın tepesinde yetişen Anemon Lalesi'nin ismini verdiği oteller zincirini meydana getirdi. Eşi Nihal Akçura'nın Manisa'ya kazandırdığı Turizm Meslek Lisesi'ndeki öğrenciler de İsmail Akçura'nın kendilerine verdiği öğütleri can kulağıyla dinlediler ve dakikalarca alkışladılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul AYTAÇ: ZEKA, Kula'da toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN