Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek kopya ile 30 şehirde sinema keyfi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Gümüşlük Akademisi Vakfı'nın proje kent ortaklığı ile dördüncü kez düzenlenen !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali sona erdi.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 14:46
Ortakent beldesinde bulunan Midtown Alışveriş Merkezi Cınemaximum sinemalarında düzenlenen festival kapsamında 5 ayrı film üç gün boyunca İstanbul ile eşzamanlı olarak Anadolu'da 26 şehrin yanı sıra Lefkoşa, Gümrü, Erivan, Kudüs ve Ramallah'da ki izleyicilere ulaştı.

Festivalin son gününde Can Candan'ın yönetmenliğini yaptığı ve festivalin tek Türk filmi olan 'Benim Çocuğum' sinemaseverlerle buluştu. Film gösteriminin ardından İstanbul ile aynı anda yurtdışı da dahil olmak üzere toplam 31 şehre canlı bağlantı yapıldı. Sinemaseverler online olarak yapılan bağlantı ile sinema salonlarında hazır bulunan internet aracılığıyla yönetmen Can Candan'a film hakkında soru sorma fırsatı buldu. Bodrum'dan da filmin yönetmenine izleyiciler tarafından birçok soru yöneltildi. Yurtdışında bulunan 5 kente de yapılan canlı bağlantı sebebi ile konuşmalar sunucu tarafından İngilizceye çevrildi.

Bodrum'daki bilet gelirlerinin bağışlanacağı Gümüşlük Akademisi Vakfı'ndan Emre Çetinkaya festival boyunca çok özel 5 filmin Bodrum'lu sinemaseverlerle buluştuğunu ifade ederek '!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Gümüşlük Akademisi'nin proje kent ortaklığı olarak katıldığı bir organizasyondur.

Festival kapsamındaki 5 film üç gün boyunca Midtown Alışveriş Merkezi'nde bulunan Cinemaximum sinemalarında Bodrum'lu izleyicilerle buluştu. Bu proje şehir ve ülkeleri aynı noktada buluşturuyor. Festival aynı zamanda dünyada ilk kez gerçekleştirilmiş bir alternatif dağıtım ve paylaşım projesi özelliğini taşıyor. Buradan elde edilen bilet gelirleri, Midtown ailesi tarafından Gümüşlük Akademisi Vakfı'na bağışlandı' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek kopya ile 30 şehirde sinema keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN