Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlere rehberlik edecekler

Giriş Tarihi: 27.2.2013

Gediz Üniversitesi'nin Aydınlı liselilere ücretsiz rehberlik hizmeti vereceği protokol, Rektör Çevik, Vali Al ve Milli Eğitim Müdürü Töre tarafından imzalandı

EN KRİTİK KARAR; MESLEK SEÇİMİ
GEDİZ Üniversitesi, Aydınlı öğrencilerin başarılı ve mutlu olacakları doğru meslekleri seçmeleri için rehberlik hizmeti verecek. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, Vali Kerem Al ve Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre bu amaçla protokol imzaladı. Bir ilk olan bu anlaşma tüm Türkiye'ye örnek gösterildi. Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için en kritik karar meslek seçimi. Gençlerin hangi alanda eğitim göreceklerini belirlemeleri hayati önem taşıyor. Yanlış bir seçim, kişiyi bir ömür sürecek mutsuzluğa ve başarısızlığa sürüklüyor.

ÖRNEK OLACAK BİR ADIM ATILDI
BU kararın tesadüflere bırakılmaması, bilinçli olarak alınması gerekiyor. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, işte bu amaçla Türkiye'ye örnek olacak bir adım attı. Lise öğrencilerinin kendilerine uygun meslekleri tercih etmeleri için İzmir'de Gediz Üniversitesi'yle, Aydın'da da Adnan Menderes Üniversitesi'yle işbirliğine gidildi. Aydın Valisi Kerem Al, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik ve Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu törenle protokol imzaladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere rehberlik edecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN