Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İzmirliler'in CHP'ye tahammülü kalmadı"

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, İzmir'de 29 belediye başkanlığı olan CHP'nin başarısızlığının artık halk tarafından görüldüğünü belirterek, "Sonucu sandıkta görülecek"dedi

Giriş Tarihi: 27.2.2013
AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, CHP'li belediye başkanlarını eleştirdi. İzmir'de başta Büyükşehir olmak üzere 29 belediye başkanlığını elinde bulunduran CHP'nin başarısızlığının artık İzmir halkı tarafından görüldüğünü dile getiren Ulema, bunun sonucunun sandıkta görüleceğini söyledi. CHP'li belediyelerin halka hizmette yetersiz kaldığını savunan Ulema, İzmirli seçmenin artık CHP'ye tahammülü kalmadığını belirterek şöyle dedi: "İzmir'de gittiğimiz, gezdiğimiz her yerde CHP'li yerel yönetimlerle ilgili şikayetler alıyoruz. Artık İzmirli seçmen CHP'li belediyelere çok fazla hak verdiğini anladı. Kentin iyi yönetilmediğini görüyor ve düşünüyor. İzmir'i Türkiye'nin diğer şehirlerle kıyaslandığında her geçen gün daha da geriye gittiğine şahit oluyor. 'Biz ne yaparsak yapalım İzmirli bize oy verir', 'Bizim çok çalışmaya, gayret göstermeye ihtiyacımız yok', 'Biz hizmet yapsak da yapmasak da İzmir CHP'nin kalesidir ve CHP'ye oy verir' diyenler kaybedecekler. İzmir'i arka bahçesi olarak gören bu anlayış İzmirli seçmenden gereken tepkiyi görecek ve sandıkta yanıtını bulacak."

"SEÇİM KORKutuyor"
CHP'nin bugüne kadar İzmir'de bir ideolojik tartışma yaratma çabası içinde olduğunu belirten Ulema, yapılacak yerel seçimlerde bu çabanın da sonuçsuz kalacağını savundu. "AK Parti'ye hak etmediği eleştiriler yöneltildi" diyen Ulema, "İzmirliler bu zamana kadar hep CHP'nin pompaladığı ideolojik çatışmaların üzerinde durdu ama şimdi bu algı değişti. Artık kimin hangi hizmeti, ne kadar yaptığına, kimin çalışıp çalışmadığına bakıyor. Yapılanların da yapılmayanların da sorgulanacağı bir seçime gidiyoruz. Artık ideolojik tartışmalar bitti. Hizmetlerin yeterli ya da yetersiz olduğunun dikkate alındığı bir süreç başlıyor. CHP'de bunun farkında ve bu seçimden çok korkuyorlar" diye konuştu.

'İLKELERİ BİLE BELLİ DEĞİL'
CHP'nin yerelde olduğu gibi genel siyasette de başarısız olduğunu dile getiren Ulema, "CHP'nin TBMM'deki konumu daha da kötü. Hangi ideolojiyle, ilkeyle, hangi alanda siyaset yaptığı bile belli değil. CHP, maalesef koalisyon partisi gibi çalışıyor. Bir bakıyorsunuz CHP'nin Genel Başkanı Sosyalist Enternasyonal'in toplantısında, Filistin'in bağımsızlık mücadelesiyle, Türkiye'deki terörle mücadeleyi aynı kefede tutuyor. Kendi ülkesinin ekonomisini eleştirebiliyor. Sonra da Türkiye'ye dönüp "Biz ulusalcıyız" diyor. CHP'nin hangi ilke ile hareket ettiğini daha Genel Başkanı bile tespit edememiş" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İzmirliler'in CHP'ye tahammülü kalmadı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN