Katil bulunmadıkça uyku bana haram!

Giriş Tarihi: 27.2.2013

11 yaşındaki oğlu Arif maganda kurşununa kurban giden Şerafettin Dallı, "O günden beri gözüme uyku girmiyor. Emniyet Müdürümüz Bilkay'a güveniyorum. O katil bulunacak" dedi

İzmir'de yılbaşı gecesi maganda kurşunu sonucu yaşamını yitiren 11 yaşındaki Arif Dallı'nın acılı babası Şerafettin Dallı, içini EGELİ SABAH'a döktü. İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'a güvendiğini anlatan baba Dallı, "Emniyet Müdürümüz inşallah oğlumun katilini bulacak. Buna inanıyorum" dedi. Oğlunun hastanedeki halinin aklından hiç çıkmadığını belirten Dallı, "Eve ve sokağa her girişimde oğlum aklıma geliyor. 58 gündür gözüme uyku girmiyor. Katil bulunduğunda acımız bir nebze olsun azalacak" dedi.

BİR ANDA OLDU

Olay, bu yılın ilk dakikalarında meydana geldi. Nihat Gündüz İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Arif Dallı, misafirliğe gittikleri dedesine ait üç katlı binanın terasına çıktı. Küçük çocuğun yakınları dilek fenerlerini yakmak isterken, Arif de onları izlemeye başladı. Ancak saat 00.10 sıralarında kanlar içinde yere yığıldı. Babası Şerafettin Dallı tarafından, düştüğü düşünülerek hastaneye götürülen talihsiz Arif'in, kafasına mermi isabet ettiği ortaya çıktı. Yoğun bakım ünitesine yatırılan Arif'in başındaki mermi, beyine büyük zarar vereceği için alınamadı. Küçük çocuk 9 günlük yaşam savaşının ardından hastanede hayata gözlerini yumdu. İzmir polisi her türlü olasılığı dikkate alarak yürüttüğü geniş kapsamlı araştırma ve soruşmadan bugüne kadar bir sonuç alınamadı.

RÜYALARIMA GİRİYOR

EGELİ SABAH'ta pazar günü manşetten yayınlanan 'Polis iz peşinde' başlıklı haberi okurken duygu dolu anlar yaşayan inşaat işçisi baba Şerafettin Dallı, her sabah saat 07.00'de kalkıp oğlunun mezarına gittiğini söyledi. Yılbaşından bu yana çalışamadığını kaydeden acılı baba, "Çalışamıyorum, yemek yiyemiyorum, uyuyamıyorum. Hiçbir şey yapmak istemiyorum" dedi, sözlerini şöle sürdürdü: "58 gündür gözüme uyku girmiyor. O katil yakalanana kadar da girmeyecek. çünkü ne zaman gözümü kapasam oğlum rüyalarıma giriyor. Geçtiğimiz gün gördüğüm rüyada oğlum yatağında uzanırken yanına gidip 'Hadi oğlum kalk, okula gideceksin' diyorum. O da 'Tamam baba' deyip kalkıyor."

DOKTOR SORDU: "NEDEN KAFASINA SIKTIN?"
Oğlunun başına mermi isabet ettiğinden habersiz hastaneye götürdüğünü belirten Şerafettin Dallı, "Doktor bana, 'Neden oğlunun başına sıktın?' dedi. Başında mermi olduğunu öğrendiğim an yıkıldım" dedi. Arif'in tüm kıyafetlerini ihtiyacı olan kişilere dağıttıklarını söyleyen Dallı, bisikletini de başka bir çocuğa hediye ettiklerini belirtti, "Çünkü onun eşyalarını gördükçe üzüntümüz katlanıyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil bulunmadıkça uyku bana haram!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN