Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seferihisar pırıl pırıl olacak

Giriş Tarihi: 27.2.2013 11:10

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzsu genel müdürlüğü 'ni ıslah için 4 milyon 460 bin lira yatırım yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seferihisar'da taşkınlara neden olan 'nde ıslah çalışmalarına başlıyor. Kenarları taş duvar ve korkuluklarla çevrilecek dere için 4 milyon 460 bin liralık yatırım yapılacak.

Kent merkezindeki dere ıslahlarını tamamlayan ve korkuluk yaparak dereleri güvenli hale getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, çevre yerleşimlerde de dere ıslahlarını sürdürüyor.

İZSU son olarak, Seferihisar Doğanbey'de bulunan Karakoç Deresi'nin ıslahı için ihaleye çıktı. Derenin yerleşimin yoğun olduğu Kuşadası-Seferihisar yolu ile Cumhuriyet Mahallesi arasında yer alan kısmında yaklaşık 2.2 kilometrelik bölümü ıslah edilecek.

Islah projesi kapsamında dere tabanı betonlanacak,derenin iki yanında toplam 4.3 kilometre uzunluğunda taş duvar ve üzerine demir korkuluk yapılacak. Ayrıca 33 metre uzunluğunda da bir adet yaya köprüsü inşa edilecek. 4 milyon 460 bin liraya mal olacak ıslah çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak ve 6 ayda tamamlanacak. Kış aylarında yoğun yağışlarda taşkınlara, yaz aylarında ise bölge halkının koku ve sinek şikayetlerine neden olan dere, ıslah edildiğinde pırıl pırıl olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seferihisar Karakoç deresi pırıl pırıl olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN