Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soyer'den üreticiye müjde

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, kendisi üretip kendisi satmaya başlayan mandalina üreticilerinin en büyük gereksinimi olan soğuk hava deposunu belediyenin yapacağını söyledi

Giriş Tarihi: 28.2.2013
Mandalina Üretici Birliği kuran, işleme tesisi satın alan ve bu tesisi Seferihisar mandalina üreticilerinin oluşturduğu birliğe devreden Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, birliğin 1. Genel Kurulu'nda üreticilere şimdi de "Soğuk hava deposu" yaptırıp, birlik ve üreticiler için tahsis edecekleri müjdesini verdi. Birinci yılını tamamlayan Mandalina Üretici Birliği'nin 2012-2013 yılı faaliyet raporu, yapılan genel kurulda üyeler tarafından onaylandı. Faaliyet raporunu Mandalina Üretici Birliği Başkanı Cumhur Eriş sundu, yönetim kurulu üyeleri de sunum yaptılar. Divan Başkanlığı'nı üretici Ahmet Taneli'nin yaptığı kurula, Belediye Başkanı Tunç Soyer, İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir, Seferihisar Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Ali Taşkın ve üreticiler katıldı. Genel kurulda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; Seferihisarlı üreticinin artık mandalinasını kendisinin ürettiğini ve kendisinin sattığını belirterek şöyle konuştu:

ÜLKEYE ÖRNEK OLDUK
"Benim için çok heyecanlı bir gün. Bir yılımızı tamamladık. Kurduğumuz birlik sadece sizler için değil Seferihisar'daki tüm üreticiler için bir umut ve katma değer yarattı. Seferihisar'da ürünün birim fiyatının yükselmesine neden oldu. Bu hepinizin eseridir. Bu bir başlangıçtır. Bu birlik sizlerle birlikte çok daha büyüyecek. Artık Seferihisar sadece yakın çevresine değil Türkiye'ye örnek olmaya başladı. Bu arada bölgede yaşanan en büyük bahçelerin kesilme sırası ve sona kalması olduğunu gördük. Bunu aşmamızın da tek bir yolu var, soğuk hava deposu yapmak. Nasıl mandalina işleme tesisi satın alıp üreticiye devrettiysek, şimdi de bundan sonraki ilk işimiz, bu soğuk hava deposunu yapıp bütün üreticilerimizin kullanımına açmak olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soyer'den üreticiye müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN