Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek ses olun

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, stat konusunda İZVAK ile kulüplerin Yalı ve Buca önerisine sıcak baktığını vurguladı. Ortak karara varılması halinde hemen harekete geçeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 28.2.2013
İzmir'de stat tartışması sürerken, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan önemli açıklamalar geldi. Stat konusunda bugüne kadar kendsine çok farklı taleplerin geldiğini kaydeden Bakan Kılıç, "İzmir'in bu konuda tek ses olmasını ve bir fikir birliği içinde hareket etmesini bekliyoruz. Her kafadan bir ses çıkarsa, herkes farklı taleplerle bize gelirse bu işe sağlıklı bir çözüm bulamayız. İzmir stadyumların yeri konusunda tek ses olsun, biz hemen harekete geçeriz" dedi.

'MUHATABIMIZ DEĞİL'
İZVAK'ın gündeme getirdiği Karşıyaka Yalı'ya 12 bin 500 kişilik, Buca'ya veya Güney aksına ise 20 bin kişilik stat yapılması önerilerine sıcak baktığını kaydeden Kılıç, "İZVAK'in girişimiyle 5 kulübün başkanı bir araya geldi ve Karşıyaka'nın stadının yerinde 12 bin 500 , Buca'da kentin güney aksında 20 bin kişilik stadyum yapılmasını önerdiler. Eğer gerçekten fikir birliği sağlandıysa, İzmir tek ses olduysa, hemen projelerin çizilmesi yönünde talimatı veririm. Projeler çizilir ve süratle ihale süreci başlatılır" yorumunu yaptı. Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Bornova'ya stat yapma kararına ilişkin yorum yapmadı ve "Belediye, bu konuda bizim muhatabımız değil" dedi.

DURAK 'ÖRNEKKÖY' DEDİ
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Yalı'ya stat yapılmasına karşı çıktı, Örnekköy'ü adres gösterdi. Karşıyaka Stadı alanının büyüyemeyeceğini kaydeden Durak, "12 bin 500 insanın gelmesi için oraya 2 bin 3 bin araç otoparkı lazım. Nereye yapacaksınız? Trafik akışını o caddelerde nasıl sağlayacaksınız? Güvenliği kim sağlayacak?" dedi. Örnekköy Stadı'nda ipe un serildiği iddia eden Başkan Durak, "Stat yapılacak yerin dereyle ilgisi yok. Mezarlık var diyorlar. Abartılı anlatıyorlar. Maliyet de anlatıldığı gibi yüksek değil. Bakanlık daha bir stat yapmadan, ikinci stat yeri aramaya başladı. Örnekköy, hazine arazisi. Kim istiyorsa, tahsisini alır, stat projesi hazır. Ulaşım sorunu yok. Her yerden 10 dakika. Ben üzerime düşeni yaptım. Gerisini kamuoyuna bırakıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek ses olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN