Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de aile içi iletişim i

Giriş Tarihi: 2.3.2013 10:16

İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (FETHİMDER) tarafından Aile İçi İletişim konulu bir konferans düzenlendi.

Belediyesi Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen konferansa eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul konuşmacı olarak katıldı. Konferansa vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdi. Konferans Merkez Yeni Cami İmam Hatibi Ferhat Taşkın'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Konferansı; AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat ve vatandaşlar izledi.

FETHİMDER Şube Başkanı Mustafa Ertan, açılış konuşmasında aile içi iletişimin çocuklar üzerindeki etkisinden bahsetti. Eğitimci Yazar Halit Ertuğrul, aile İçi İletişim Konulu sunumunda 15 yıldır aile danışmanı olarak 4 bin 368 konferans verdiğini söyledi. Hayatın en zor imtihanının insanın eşiyle ve evladı ile olduğunu söyleyen Halit Ertuğrul, 'Rabbim sizleri evladınızla, eşinizle imtihan etmesin. Hayatın en zoru ve dayanılmazı, eş ve çocuklarımızla olan imtihanlarımızdır. Bu imtihan başka bir imtihana benzemiyor. Başkalarına akıl vermek, öneriler sunmak çok kolay ama ateş sizin hanenize, sizin kalbinize düşünce bu o kadar kolay değil' dedi.

Huzurlu bir yaşam için insanın kendisini sürekli sorgulayarak yanlışlarını düzeltmesi gerektiğini de söyleyen Halit Ertuğrul, hayatta en büyük zenginliğin aile hayatında huzur olduğunu belirterek 'Huzuru kaybedenler için ise sahip olduğu zenginliğin hiçbir faydası yoktur'dedi.
Konferans sonrasında ise Eğitimci Yazar Halit Ertuğrul, okurları için kitaplarını imzaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye'de aile içi iletişim semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN