Simav'da miniklere toprak sevgisi aşılanıyor

Giriş Tarihi: 2.3.2013 10:02

Kütahya'nın Simav ilçesinde kaymakamlık ve belediyenin de desteğiyle miniklere küçük yaşlarda toplumda çevre bilinci ve toprak sevgisi aşılamayı hedefleyen TEMA Vakfı Gönüllü Temsilciliği, 4 Eylül mahallesindeki bürosunda öğrencilere yönelik başlattığı eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Miniklerin TEMA dedesi olarak bildiği 87 yaşındaki Ömer Önder, ilçe merkezi ve köylerindeki anaokulu ve ilkokullarda okuyan çocukları öğretmenleriyle birlikte bürosuna davet ederek onlara toprağın önemini, onu daha yakından tanımalarını, doğaya saygılı, çevreye duyarlı olmalarını sağlamak maksadıyla eğitim seminerleri düzenliyor.

Seminerlerde çocuklara toprağı ve topraktan yetişen ürünleri anlatan Simav'ın TEMA dedesi Ömer Önder, miniklere yediğimiz besinlerin ana kaynağının toprak olduğunu, içtiğimiz suların toprakta dinlendiğini, nefes aldığımız oksijeni üreten bitkilerin toprakta büyüdüğünü, havamızı süzüp temizleyen yeşil örtünün toprak olduğunu, doğal dengeyi sağlayan pek çok canlının, protein kaynağımız hayvanların ev sahibinin yine toprak olduğunu anlatmaya çalıştığını bildirdi.

Geleceğimizin teminatı miniklerimize şimdiden toprağı anlatmayı onu koruyup geliştirmeyi hayatı geleceğe taşımak olduğunu anlatmanın bir hizmet olduğunun bilinciyle hareket ettiğini dile getiren Önder, 'Miniklerimiz anlattıklarımızı çok iyi dinliyor. Geleceğimizi parlak görüyorum' dedi.
Simav'ın TEMA dedesi Ömer Önder, eğitim çalışmalarında çok büyük destek aldığı Simav Kaymakamı Yüksel Ünal ile Belediye Başkanı Kasım Karahan'a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simav'da miniklere toprak sevgisi aşılanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN