Tasarımcılara başarı ödülleri

Sektöre yenilikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen, "EİB Moda Tasarım Yarışması"nın finali Kaya İzmir Thermal & Convention'da yapıldı. Yarışmanın birincisi, Ghubar koleksiyonuyla Ruhi Tamer Çoğal oldu

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen "EİB Moda Tasarım Yarışması" muhteşem bir finalle sonuçlandı. Yarışmada Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunu Talha Feyyaz Türker, Map Of The Experience isimli koleksiyonuyla birinci olurken, Ghubar isimli koleksiyonuyla yarışan Ruhi Tamer Çoğal ikinci, Planktonların toplu göçü isimli koleksiyonuyla Mahmut Ağaç üçüncü oldu. Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından sektöre yenilikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen, "EİB Moda Tasarım Yarışması"nın finali Kaya İzmir Thermal & Convention'da gerçekleştirildi. Bu yıl ilk kez dünyanın en önemli moda dergilerinden Vogue Türkiye'nin medya destekçiliğinde gerçekleştirilen "EİB VIII. Moda Tasarım Yarışması, defilenin ardından 'After Party' ile devam etti.

SEÇKİN JÜRİ OYLADI
Ünlü model ve oyuncu Hande Subaşı'nın sunuculuğunu üstlendiği gecede, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş Başkanlığı'nda, moda tasarımcıları Elif Cığızoğlu, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur, Simay Bülbül, Siren Ertan, Zeynep Acar, stil danışmanları ve moda yazarları; Başak Fransez, Deniz Berdan, Deniz Marşan, moda fotoğrafçısı Nihat Odabaşı, Vogue Türkiye Yazı İşleri Müdürü Zeynep Üner gibi sektörde başarılı olmuş ünlü isimlerden oluşan final jürisi dereceye girecek tasarımcıları seçti. Büyük gecenin koleksiyonları, koreografisi ve prodüksiyonu Uğurhan Akdeniz tarafından yapılırken, defilede genç moda tasarımcılarının koleksiyonlarını Özge Ulusoy, Merve Büyüksaraç, Didem Soydan, Duygu Akdeniz, Nur Gümüşdoğrayan, Bürde Aslan, Begüm Yılmaz, Burak Gacemer, Egemen Bibika ve Ali Tank gibi isimler taşıdı.

BİRİNCİYE 10 BİN LİRA

EİB 8. Moda Tasarım Yarışması'nda birinci olan tasarımcı 10 bin TL, ikinci olan tasarımcı 6 bin TL ve üçüncü olan tasarımcı 4 bin liralık ödülün sahibi olurken, yarışmada dereceye giren finalistler Ekonomi Bakanlığı'nın EİB'nin projesini onaylaması durumunda aynı zamanda yurtdışında 2 yıl süreyle tasarım eğitimi şansını elde edebilecek. Yarışmanın birincisi dünyanın lider online trend ve danışmanlık servisi olarak kabul edilen WGSN sitesine 6 aylık, Vogue dergisine ise bir yıllık abonelik hakkı da kazandı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız birinciye ödüllerini takdim ederken, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel ikinciye, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler ise üçüncüye ödüllerini takdim etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tasarımcılara başarı ödülleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN