Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir Bornova'ya yeni bir yapılıyor

İzmir'in Bornova ilçesinde, belediye tarafından Altındağ Çamdibi bölgesine büyük bir yapıyor.

Giriş Tarihi: 4.3.2013 10:31
Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, iki kapalı salon ve bir anfitiyatronun da yer alacağı kompleksin inşaatında incelemelerde bulundu.

Projeyi 2013 yılı içinde bitireceklerini belirten Sındır, ''İlçemiz, çok önemli bir daha kazanacak.'' dedi. Çalışmaların planlandığı şekilde sürdüğünü ifade eden Başkan Sındır, "Altındağ Kültür Merkezi, aynı zamanda Balkan Rumeli Kültürevi olarak da hizmet verecek. Şu anda proje normal sürecinde devam ediyor.

2013 Kasım'ında bitecek ve hizmete açacağız." şeklinde konuştu. 5 bin 400 metrekare alana kurulacak merkezin zemin katında 60 kişilik çok amaçlı salon, 30 kişilik seminer odası, 12'şer kişilik iki toplantı odası, birinci katında 232 kişilik çok amaçlı kongre ve tiyatro salonu, 20'şer kişilik iki kurs odası ve 40 kişilik dil kursu salonu yer alacak. İkinci katında 168 kişilik çok amaçlı kongre ve tiyatro salonu, iki yemek kültürleri odası bulunacak merkezin teras katına ise 345 metrekarelik fuaye alanı yapılacak.

En üst katına da 414 kişilik açıkhava tiyatrosu inşa edilecek. Bölge halkı, Koşukkavak Mahallesi'nde Abdi İpekçi Caddesi ile Kamil Tunca Bulvarı'nın kesiştiği alanda yapılar merkezde hobi ve meslek edindirme kursları, tiyatro oyunları, seminerler ve panellere daha kolay katılma imkanı bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Bornova'ya yeni bir kültür merkezi yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN