Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir, kaçak yakıt cenneti

İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, göreve başlayalı daha 15 ay olduğunu, geçen süre içinde tam 1,5 milyon litre kaçak akaryakıta el koyduklarını söyledi, "Yakaladığımız bu miktar 75 ilde ele geçirilenden fazla" dedi

Giriş Tarihi: 5.3.2013
Göreve başladığından bu yana başarılı projeleriyle dikkat çeken İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, 15 aylık süreçte yaptıklarını ve gelecekte yapmayı planladıklarını Egeli Sabah'a anlattı. İzmir'de görev yaptığı süre içerisinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nin toplam 1.5 milyon litre kaçak akaryakıt ele geçirdiğini belirten Bilkay, bu miktarın 75 ilde yakalanan toplam akaryakıttan fazla olduğunu vurguladı. Bilkay ayrıca asayiş ekiplerinin araçlarına da kamera takılacağını belirterek, "Böylece hiç kimse kendine zarar verip 'Beni polis dövdü' diyemeyecek. Vatandaş da polisin kötü muamelesine maruz kalmayacak. Bu uygulama hem polisi hem de vatandaşı koruyacak. Önümüzdeki günlerde uygulamaya başlayacağız" dedi. Cep telefonu numarasını basına verdikten sonra ilginç olaylar yaşadığını anlatan Bilkay, bir anısını paylaştı. Eşinden ayrılmış 4 çocuk babası bir şahısın büyükannesini rehin alıp kendisini aradığını söyleyen Ali Bilkay, "Telefonda bana 'Müdürüm, 5 bin 500 lira borcum var. Ödeyemezsem cezaevine gireceğim. Ne olur yardım edin' dedi. Aynı kişi o arada Valimizi de aramış. Vali bey de beni arayıp 'Şu kişiye bir bakın' dedi. 'Tamam borcunu ödeyeceğiz' diyerek adamı ikna edip aldık. Karabağlar Kaymakamı'na söyledik. Kaymakam da borcun 2 bin 500 lirasını ödemiş. Adam tekrar beni aradı ve 'Müdürüm. Yanımda polisler var şu anda. 3 bin lira borcum kaldı. Beni cezaevine götürüyorlar' dedi. Vali Bey borcun tamamının Kaymakamlık tarafından ödenmediğini duyunca çok şaşırdı. Geri kalan 3 bin lira da Vali bey tarafından kapatıldı. Böylece adam cezaevine girmekten kurtuldu" dedi.

GÖÇ OLMASA SUÇ AZALIR
İzmir'de insanların suça uzak olduğunu ifade eden Ali Bilkay, "İzmir göç almasa suç oranı çok azalır. Gelen insanlar vasıfsız. Foça saldırısında 2 şehit verdik ama bu olayın sayesinde 21 kilogram patlayıcıyı İzmir'den, 13 kilo patlayıcıyı da Alanya Kalesi'nin içinden aldık. Faili meçhul iki olayımız var. Çankaya'da otelin otoparkındaki kadını gasp olayı. Diğeri de Arif Dallı olayı. Bunları da çözeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir, kaçak yakıt cenneti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN