Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20. kez "Merhaba caz"

Kerem Görsev"le başlayan ve 20 Mart'a kadar devam edecek Avrupa Caz Festivali'nde, İzmir yine birbirinden renkli isimleri konuk edecek

Giriş Tarihi: 6.3.2013
İzmir Avrupa Caz Festivali, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki muhteşem Kerem Görsev konseriyle başladı. İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla bu sene 20. kez düzenlenen festivalin ilk gecesinde, şef Alan Broadbent yöneticiliğinde Kerem Görsev sahne aldı. "Kerem Görsev Therapy Project & Festival Yaylıları" konserinde sanatçıya Ernie Watts (saksafon), Kağan Yıldız (kontrbas) ve Ferit Odman (davul) eşlik etti.

BİRİNCİ OLAN AFİŞ İÇİN ÖDÜL

Açılış töreninde, "11. Caz Afişi Yarışması"nda dereceye girenlere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından ödül ve sertifikaları verildi. Kısa bir konuşma yapan Başkan Kocaoğlu, başta İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper olmak üzere Caz Festivali'nde emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Umuyorum bu organizasyonlar artarak devam eder ve İzmir'i kültür - sanat kenti yapma hedefine ulaşırız" dedi.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Filiz Eczacıbaşı Sarper de konuşmasında, başta Başkan Aziz Kocaoğlu olmak üzere festivale destek veren tüm kurumlara teşekkür etti. İzmir Avrupa Caz festivali kapsamında bu akşam "Yuri Honing Acoustiv Quartet, yarın da "David Helbocktrio" konserleri düzenlenecek. Festival kapsamındaki tüm konserler, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde saat 20.30'da başlayacak. AASSM'de, Caz Afişi Yarışması Sergisi ile sanatçı Aykut Uslutekin'in "Cazın Büyüsü" konulu fotoğraf sergileri de, 20 Mart tarihine kadar ziyarete açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20. kez "Merhaba caz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN