Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmİr'e büyük müjde

Giriş Tarihi: 6.3.2013

Ankara'ya giden İzmirli kulüp başkanları, Karşıyaka Yalı ve Kaynaklar'daki 210 dönümlük araziye stat sözü aldı. Alsancak ve Atatürk statları revize edilecek. Örnekköy'den vazgeçilmeyecek. Ayrıca Gürsel Aksel Stadı da yapılacak

İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) öncülüğünde Ankara'ya giden İzmir'in 5 kulübünün başkanı, iş bitirdi. Spor Bakanı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile uzun süreli bir toplantı yapan İzmir heyeti, Yalı ve Kaynaklar'a stat yapılması, Örnekköy'deki stat projesinden vazgeçilmemesi ve Atatürk ile Alsancak statlarında dev bir revizyona gidilmesi konusunda mutlu sona ulaştı. "Birlik olduğumuzu göstererek, 5 önemli projeyi bitirdik" diyen İZVAK Başkanı Yemişçi, "Sezon biter bitmez Alsancak, GSİM'ye devredilecek, bu süreçte ihale tamamlanacak ve ligin son maçının ardından zemin, drenaj, tribünler, soyunma odaları yenilenip Altay'a iade edilecek. Atatürk Stadı'nda geniş çaplı bir revizyon yapılarak uluslararası maç oynanacak düzeye getirilecek. Hemen ardından Karşıyaka Yalı Tesisleri'nin olduğu bölgeye stat yapılması için düğmeye basılacak, ancak Örnekköy Projesi de devam edecek. Hükümet, Örnekköy Stadı'nı askıya almadı. Projeleri çizildi ve burası da İzmir'e kazandırılacak" diye konuştu.

YILDIRIM'DAN SÖZ

Kaynaklar'daki statla ilgili gelişmeye değinen Yemişçi, "Buradaki 210 dönümlük arazi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Orman Bakanlığı'na devredildi. Orman Bakanlığı da araziyi Spor Bakanlığı'na verdi. Böylelikle o statla ilgili arazi sorunu da ortadan kalktı" dedi. Öte yandan heyeti kabul eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da Gürsel Aksel Tesisleri'nin bulunduğu alana Göztepe için stat yapılması sözünü verdi.

HEYETTE KİMLER VARDI?
İzvak Başkanı Tuğrul Yemişçi'nin başkanlık ettiği heyette İZVAK Başkan Yardımcısı Selçuk Sert, İZVAK Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez, Karşıyaka Başkanı Cihan Büyükoral ve Başkan Yardımcısı Ali Erten, Göztepe Başkan Vekili Sabri Sadıklar, Altınordu A.Ş. Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve İzmirspor Başkanı Cemal Dönmez yer aldı. İzmir Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Metin Kaplan da ziyaret sırasında hazır bulundu. Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur da alınan kararlara destek olacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmİr'e büyük müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN