Uzay üssü gibi hastane

Bozyaka Hastanesi'ne gelen hasta, MRHS sistemi ile adeta doktora ışınlanıyor. Duymayanlar biyonik kulak, en ağır yanıklar tank tedavisi ile şifa buluyor. Hastane Ege'nin dışında, tüm Türkiye'ye ve Arap ülkelerine de hizmet veriyor

Giriş Tarihi: 8.3.2013
İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Doç. Dr. Levent Olgun ve ekibi tarafından bugüne kadar 1440 çocuk biyonik kulak ameliyatıyla yeniden duymaya başladı. Hastanenin dikkat çeken bir özelliği de Yanık Merkezi'nin, Türkiye'nin ve Ortadoğu ülkelerinin umudu olması. Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Serdar Bayrak, Başhekim Doç. Dr. Yüksel Yılmaz, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Erhan Karagan, Hastane Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Hizmetleri Müdürü Övünç Zeytinci, düzenledikleri bilgilendirme toplantısında hastanelerindeki değişimi anlattılar. Hastaların daha kaliteli hizmet almaları, çalışanların da daha rahat ortamda ve yüksek motivasyonla çalışabilmeleri için çaba gösterdiklerini söyleyen Dr. Bayrak, Türkiye çapında başarılara imza attıklarını belirtti. Bayrak, hastaların telefonla veya internetten ulaştıkları Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MRHS) sayesinde çok daha kolay sağlık hizmeti aldığını, sistem hakkında şu bilgileri verdi: "Poliklinik binasında oluşturduğumuz MRHS bölümüne gelen hastalar, muayene olmak istediği poliklinik ve doktorun adını söylüyor. Bu bölümün görevlileri, hastaya bir kaç saniyede istedikleri doktordan sistem üzerinden randevu alıyor. Sistemi kurduktan sonra hastanemizin günlük randevu sayısı 350'den 950'ye yükseldi" dedi.

BİYONİK KULAK MUCİZESİ
Doğuştan işitmeyen ya da sonradan duyma yeteneğini kaybeden çocukların yeniden duymasını ve konuşmasını sağlayan 'biyonik kulak' ameliyatlarını yapan Doç. Dr. Levent Olgun, 1998 yılından beri bin 440 operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi. Çocukların yeniden işitmesini sağlayan ekipte odyometristler Aysun Coşkun ve Umut Kadir Yapıcı, psikolog Samine Sonugüler ve çocuk gelişim uzmanı Raziye Örnekcu da yer alıyor. Hastanenin Yanık Tedavi Ünitesi'nin Batı'dakilerden eksiği olmadığını vurgulayan Uz. Dr. Ahmet Deniz Uçar, "Yanığın hem cerrahi müdahale hem tedavi aşamasını burada yapıyoruz. En ağır yanık da olsa müdahale etme şansımız var. Yapmadığımız tek şey kök hücreden deri yapıp hastalara nakletmek. Sağlam deriden yama yapabiliyoruz ancak bunu da çoğu hasta kabul etmiyor çünkü sağlam yeri de yaralamış oluyorsunuz" diye konuştu. Dr. Uçar, Türkiye'de ilk kez bir hastane bünyesinde özel bir oksijen tankı ile tedavi verdiklerini açıkladı, "Basınçlı tankta tedavi gören kişi, bu sırada film de izleyebiliyor. Şu sıralar Dondurmam Gaymak filmini izletiyoruz. Yanık Merkezimizde pek çok özelliği nedeniyle, sadece Ege'ye değil, tüm Türkiye, hatta Libya, Suudi Arabistan, Suriye gibi ülkelerden gelen hastalara da hizmet veriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzay üssü gibi hastane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN