Taşkın Dalay'a güvenoyu

Izmir Gümrük Müşavirleri Derneği'nin iki listenin yarıştığı seçimlerinde Taşkın Dalay 151 oy alarak ikinci kez başkanlığa seçildi

Giriş Tarihi: 9.3.2013
İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği'nde önceki gün yapılan ve iki listenin yarıştığı seçimlerde Taşkın Dalay ve ekibi gümrük müşavirlerinin onayını alarak yönetime seçildi. Seçimlere 239 gümrük müşaviri katılırken Çağdaş Değişim Grubu olarak yeniden aday olan mevcut başkan Taşkın Dalay'ın ekibi 151 oy alırken, Halil Yaşar'ın başkanlığında Denge grubu ise 86 oy alabildi. 2 oy geçersiz sayıldı. Bu sonuca göre Taşkın Dalay ve ekibi İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği'ni 2 yıl daha yönetecek.

"ODAYI KURACAĞIZ"
Derneğin Danışma Kurulu Başkanlığı'nı ise 4 yıldır olduğu gibi yeniden Cemal Elmasoğlu yapacak. Yapılan seçimlerde gümrük müşavirlerinden bir kez daha güvenoyu aldıklarını belirten Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Taşkın Dalay, kendilerine güvenen arkadaşlarına teşekkür etti. Yeni dönemde öncelikli hedeflerinin odaların kurulması olduğuna işaret eden Dalay, bu amaca yönelik çalışacaklarını söyledi. Meslekleri ile ilgili mevzuatların uygulanması konusunda gümrüklerde ve diğer kamu kurumlarında karşılaşılan sorunlar ve çözümler konusunda bu dönemde de etkin bir çalışma yapacaklarını açıklayan Taşkın Dalay, "Bu dönemde derneğimizi etkin bir şekilde çalıştırarak kanun, yönetmelik, tebliğ ve genelge gibi mevzuatların mesleğimizin ve meslektaşlarımızın lehine uygulanması için çalışmaya devam edeceğiz. Asgari ücret tarifesini daha iyi noktalara getirmek için çalışacağız. Bu amaçla önümüzdeki dönem, eğitim, araştırma raporları ve özellikle yurt dışı mesleki yerinde inceleme çalışmaları yaparak, Meslek standartlarımızın diğer meslek guruplarından daha farklı bir gelişim içinde olmasını sağlayacağız" diye konuştu.

YENİ YÖNETİM KURULU
Taşkın Dalay, Nihat Kobaş, Derya Öncel, Barış Uyanık, Nesrin Varol, Emine Gülşen, Sabih Aygün, Cüneyt Eryürekliler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşkın Dalay'a güvenoyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN