Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmirgaz'dan yüzlerce kişiye istihdam

Giriş Tarihi: 11.3.2013
İzmirgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, Egeli Sabah'ın sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz yıl 108 bin abone aldıklarını ifade eden Yandımata, taşıdıkları ve sattıkları gaz toplamının da 2.8 milyar metreküpe ulaştığını, doğalgaza olan talebin her geçen gün arttığını vurguladı. İzmirgazın sadece gaz alan ve dağıtan bir şirket olmadığını belirten Yandımata, "İzmirgaz kurulduktan sonra yüzlerce kişiye iş imkanı sağlandı. 8 yılda İzmir'e sosyal ve ekonomik anlamda çok şey kazandırdık. Sosyal sorumluluk projelerimiz de devam ediyor. Önümüzdeki yıl 500 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

İzmirgaz nasıl kuruldu?
İzmirgaz 2005 yılında Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'nun (EPDK) açtığı ihale sonucu en düşük teklifini vererek doğalgaz dağıtma ve işletme yetkisini aldı. Şirketimiz Kolin İnşaat, Türkerler İnşaat ve yüzde 10'u da İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 3 ortaktan oluşuyor.

2012 yılı beklentilerinizi karşıladı mı?
2012 yılı beklentilerimizi karşıladı. Geçen yıl 108 bin 965 abone aldık. Yatırımlarımızı zamanında bitirdik. Ayrıca İzmir'de taşıdığımız ve sattığımız gazların toplamı 2.8 milyar metreküp. Çok büyük bir rakam. 2.3 milyarını taşıdık, geri kalanını ise sattık. Hedeflerimizi tutturduk.

2013 yılında neyi hedefliyorsunuz? Planlarınız neler?
Toplamda Şubat ayı sonunda 400 bin aboneyi geçtik. Öncelikle bu yıl 500 bin aboneyi geçmeyi hedefliyoruz. Gaz satışlarında ve taşıdığımız gazlarda 3 milyar metreküpü tutturmayı düşünüyoruz. Ayrıca yatırımlarımızı da zamanında bitirmek istiyoruz.

İzmirgaz, kente 8 yılda sosyal ve ekonomik anlamda neler kazandırdı?
Biz İzmir şirketiyiz. İzmirgaz İzmirliler'in şirketi. İzmirgaz, İzmir'e geldikten sonra ne oldu? 300'e yakın eleman İzmirgaz Genel Müdürlüğü'nde çalışmaya başladı. Bizim yetki verdiğimiz 400 iç tesisat firması var. Hepsinde makine mühendisi çalışmak zorunda. Bu şirketlerin birer sekreteri ve birer ustası var. 400 sekreter, 400 şoför, 400 makine mühendisi, 400 usta ve 400 yardımcısı var. İstihdama katkımız var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirgaz'dan yüzlerce kişiye istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN