'Doğa, ilham kaynağım'

Giriş Tarihi: 12.3.2013
Hiç roman, öykü yazmayı düşünmediniz mi? - Aslında bir ara niyetlendim ama şiirle kendimi en iyi şekilde ifade edebildiğimi gördüm. Yani bir roman için sürekli hayaller kurmalıydım. Bense ilham perim geldiğinde elime kağıdı kalemi alıp, yoğunlaşarak duygularımı aktarmak isterim. Şiiri hem okumayı hem de yazmayı çok seviyorum...
İlham perim diyorsun... Nedir size ilham verenler, aşk mı? - Aşk elbette ama sadece bir insanın insana olan aşkı değil... İnsan, kuşlara, denize, gökyüzüne, güneşe ve yıldızlara da aşık olabilir. Ben de bunlara aşığım. Örneğin üzerinde yaşanmışlığın izlerini taşıyan her şey beni çok etkiliyor. Asırlık ağaçlar, tarihi yapıtlar, antik kentler benim ilham kaynağım...
Hepsini seviyorsun mutlaka ama senin için özel yeri olan bir şiir var mı? - Hepsi özel tabii ki ama "Şafaklarda Zuhur Eden Ilgım", "Ey Zeus" ve "Labirent" biraz daha özel şiirlerim.
Bu arada fotoğraf çekmeyi de seviyorsunuz, değil mi? - Oda aşklarımdan biri diyebilirim. Hiç eğitimini almama rağmen çok beğeniliyor çektiğim fotoğraflar. Ben fotoğraf çekmek için de inanılmaz mesai harcıyorum. Fotoğraf çekmek için dünyanın bir ucuna gidebilirim. Hem başkalarını çekiyorum hem de kendi kendimi çekiyorum. Tüm komposizyonu kendim oluşturuyorum. Nasıl ki şiir yazmak benim için yetenek fotoğrafta öyle... Mükemmel bir kare yakalamak adına defalarca çekerim. Her fotoğrafım için ayrı ayrı çalışıyorum. Hatta son kitabımın imza gününde ilk sergimi açmıştım. Fotoğrafa ve şiiri aşığım. Bu sebeple sevdiğim iki şeyi birleştirdim. Kendi çektiğim fotoğrafların üzerine kendi şiirlerimden dörtlükler yapıştırdım. Bu çalışmalarımı da sergide beğeniye sundum.
DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİM

l Türk şairlerinden kimleri beğeniyorsun, okuyorsun? - Mevlana, Nazım Hikmet, Can Yücel, Ahmet Altan gibi isimleri seviyorum ama hepsi bir kenara Mustafa Kemal Atatürk'ün şiirlerinin, sözlerinin, yazılarının hayranıyım. Oğlumu okuluna götürdüğümde, okulun duvarlarında asılı duran Atatürk yazılarını okumaya çalışırdım. Tenefüs zili çalana kadar okur onları yazar, not alırdım. Recep Tayyip Erdoğan'ın da şiirlerini beğeniyorum.
İzmir'i sevdin mi? - İzmir'den başka bir yerde yaşayabileceğimi sanmıyorum. Çünkü çok sevdim. İnsanları çok sıcak. Romanya'ya dönmeyi hiç düşünmedim.
Kitaplarına gelen tepkiler nasıl? - Yazdıklarıma hep olumlu tepkiler aldım. Çok önemli yazarlar benim hakkımda hep olumlu eleştirilerde bulundular. Beni rahatsız eden bir yorum duymadım. Ben de kendimin farkındayım. Eğer bu kadar olumlu düşüncelerin yanında olumsuz şeyler söyleyenler olursa kıskançlık der geçerim.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
'Doğa, ilham kaynağım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN