Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İşte başarının sırrı huzur ve disiplinde'

Giriş Tarihi: 12.3.2013

EBSO Başkanı Yorgancılar, İzmir Kız Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi, iş hayatında başarı tüyosu verdi, "En önemlisi aile huzuru ve disiplin" dedi

EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Kız Lisesi öğrencilerine iş hayatında başarı tüyoları verdi. İş hayatında başarının en önemli unsurunun disiplin olduğuna dikkat çeken Yorgancılar, vasıflarınızı artırarak aranan kişi olmaları çağrısında bulundu. Yorgancılar konuşmasında Google ve Facebook örneklerini de vererek, girişimci olmaları önerisi de yaptı. Gençlere işlerini ve eşlerini seçerken de çok dikkat etmeleri gerektiğini işaret eden Yorgancılar, iş hayatında başarı için iş ve ailede huzurun çok önemli olduğunu söyledi.

ONURSAL LİDER OLDU
İzmir Kız Lisesi Sohbet Toplantıları kapsamında İşte İzmir programında bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Yorgancılar, Tarih Öğretmeni Fahrettin Gülşahin'in sunduğu programda öğrencilerin de sorularını yanıtladı. Gülşahin, toplantıda sürpriz yaparak Ender Yorgancılar'ın eşi Çiğdem Yorgancılar'ı da anons ederken, Yorgancılar eşinin programa katılmasından oldukça mutlu oldu. Toplantının sonunda da Kız Lisesi Doruktakiler Ödülü'nü alan Yorgancılar, Onursal Lider ilan edildi. İş hayatında başarının sırlarını anlatan Yorgancılar, her şeyden önce disiplinin geldiğini söyledi. Kendisinin iş ve özel hayatında olmazsa olmaz kuralları olduğunu anlatan Yorgancılar, "Ben çok disiplinliyimdir. Prensip sahibiyimdir. Başta Atatürkçülüğün olmak üzere olmazsa olmazlarım vardır. Disiplinin olmadığı yerde başarının olacağını sanmıyorum. Beni Sanayi Odası Başkanı yapmadılar. Kimse TOBB'un yönetimine getirmedi. Önce siz çalışacaksınız. Özelliklerini artıracaksınız. Aranılan kişi olacaksınız" dedi. Kendisinin işyerine çalışan alırken önce yabancı dili olup olmadığına baktığını, ikinci olarak da stajını nerede ve nasıl yaptığına baktığını dile getiren Yorgancılar, kendi oğlu Murat Yorgancılar'ı bile annesi ve kendisinin isteğine rağmen okulu bitirdikten sonra kendi işyerinde işe başlatmadığını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İşte başarının sırrı huzur ve disiplinde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN