Otobüsler yenilendi

Giriş Tarihi: 12.3.2013

İzmir Büyükşehir Belediyesi, satın aldığı 300 yeni solo otobüsten 70'ni dün sefere çıkardı. Hizmete giren otobüslerin ilk yolcusu, Başkan Kocaoğlu oldu

300 solo otobüsün ihalesini yapan Büyükşehir Belediyesi, TEMSA firması tarafından üretilen otobüslerin 70 araçlık ilk partisini teslim aldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte İzmir milletvekilleri Prof. Dr. Hülya Güven ve Alaattin Yüksel, Sabancı Sanayi Grup Başkanı ve TEMSA Global Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pekarun, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, EBSO Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki, İZSİAD Başkanı Ayhan Baran ve TEMSA Global Genel Müdürü Dinçer Çelik de katıldı. Başkan Aziz Kocaoğlu, 300 solo otobüsten 70'ini teslim aldıklarını, geri kalan bölümü de erken teslimle Temmuz başında alabileceklerini belirterek şöyle dedi:

5'E İNİYOR
"Haziran'dan itibaren sefere klimasız araba çıkmayacak. Tüm araçlarımız engellilerin kullanımına uygun, klimalı olacak. ESHOT'a bin 72, İZULAŞ'a da 240 otobüs olmak üzere 1312 otobüs aldık. İZULAŞ'ın 80 otobüsü daha bu yıl Haziran ayına kadar hizmete girecek. 15 katamaran tipi ekonomik, süratli yolcu vapuru aldık. İzmir Körfezi'ni, Karaburun'u, Foça'yı, Urla'yı, Güzelbançe'yi vapurla birbirine bağlayacak ve onları Konak, Üçkuyular, Karşıyaka'ya taşıyacak düzeye geleceğiz. İlk vapurumuz yıl sonunda gelecek. 3 tane arabalı vapurumuzun da ihalesine çıktık. Onlar da geldiğinde, bu 10 yılı son derece verimli yatırımlarla zenginleştirmiş oluyor. ABliği standartlarında ortalama 6 olarak kabul edilen ideal filo yaşını 5'e düşürüyoruz"

GÜÇLÜ MARKA YARATIK
Sabancı Sanayi Grup Başkanı ve TEMSA Global Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pekarun "Bizim için çok önemli bir gün. Otomotivde güçlü bir marka yarattık ve bunu Avrupa'ya taşıdık"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüsler yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN