'ta pazaryerleri modernleştiriliyor

Giriş Tarihi: 13.3.2013 11:53 Güncelleme Tarihi: 13.3.2013 11:57

Belediyesi, pazaryerleri modernleştirme çalışmalarına başladı. Bu kapsamda yaklaşık 3 bin 500 metrekare alanda hizmet veren SSK 'nin üstü, asma germe sistemiyle kapatılacak.

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Erdoğan, "İlimizin pazar yükünü yıllardır belli noktalar kaldırıyor. Üretici ve pazarcı esnafı, bazen işlerini zor şartlarda yapmak zorunda kalabiliyor. Bu nedenle ilimizin pazaryerlerini geliştirmek için çalışmalarımız başladı." dedi.

Yapılacak çalışmalarla bölgede daha sağlıklı bir alışverişin mümkün hale geleceğini belirten Başkan, "İlimizde pazar kültürü son derece yaygındır. Hal böyle oluca pazaryerlerinin yenilenmesi söz konusudur. Bu konuda ilgili birimlerimiz, ellerinden geleni yapmaktadır. Daha önce başka şehirlerin pazaryerlerini incelemek üzere bir komisyon yollamıştık. Yaptığımız incelemelerde, oraların olumlu yönlerini aldık. İlk çalışmamız, eski SSK Pazarı olarak belirlediğimiz alanda olacak. Yakın zamanda diğer pazaryerlerimizle çalışmalarımız devam edecek." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak'ta pazaryerleri modernleştiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN