Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Başkanlık sistemi bizim için önemli'

AK Parti 17 Mart'ta 17 ilde aynı anda TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun konuşacağı, "Anayasa ve Başkanlık Sistemi" konferansı düzenliyor

Giriş Tarihi: 14.3.2013
AK Parti Genel Merkezi, AK Parti 17 Mart Pazar günü 17 il ile aynı anda başlayacak ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun konuşmacı olacağı "Anayasa ve Başkanlık Sistemi" konferansı düzenliyor. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, 12 Haziran 2011 seçimleri öncesinde bütün siyasi partiler tarafından gündeme getirilen yeni bir anayasa yapılması konusunun, seçim sonrasında da gündemin en önemli maddelerinden biri olduğunu belirterek şunları söyledi:

HALKIN KATILIMIYLA
"Türkiye'de ilk defa halkın da katılımıyla bir anayasa yapılacak olması, sürece ilişkin usul ve esasların iyi tespit edilmesini zorunlu kılmaktadır. 17 ilde aynı anda İzmir'de, başlayacak olan "Anayasa ve Başkanlık sistemi" başlıklı konferansın konuşmacısı ise Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr Burhan Kuzu. 17 Mart 2013 Pazar günü 17 ilde aynı anda başlayacak konferansa, AK Parti İzmir teşkilatı ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları ile ilçe teşkilatları katılacak. Konferans saat 13.00'te Crowne Plaza Otel'de baylayacak. 2014 yerel seçimler öncesi gündem yerini alan 'Anayasa süreci ve Başkanlık sistemi' ile ilgili Sayın Burhan Kuzu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehrin kanaat önderlerinin ve teşkilatlarımızın da katılımıyla geniş konferans düzenlenecek. Yeni Anayasa hazırlıklarına ilişkin bilgi edinmek adına tüm İzmir halkımız bu konferansa davetlidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başkanlık sistemi bizim için önemli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN