Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutlu olduğunuz işi yapın

Giriş Tarihi: 17.3.2013

Ege Üniversitesi'ndeki Yetenekli İş ve İşgücü Zirvesi'nde sektörün ustaları genç iletişimcilerle tecrübelerini paylaştı. Egeli Sabah Yazı İşleri Müdürü Gökmen Küçüktaşdemir, "İstediğiniz meslek için kendinizi iyi yetiştirin, rakibiniz çok" dedi

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Sanat Amfisi'nde, Yetenekli İş ve İşgücü Zirvesi'nin ikinci oturumu medyanın içinde yer alan ustaların genç iletişimcilere önerileri ve tartışmalarla geçti. Pof. Dr. Gülgün Tosun moderatörlüğünde düzenlenen Zirve'ye Ege Üniversitesi bünyesinden akedemisyenler ve öğrenciler ile beraber, iletişim sektöründen deneyim sahibi yöneticiler katıldı. Zirvede dünyada iletişim sektörünün gittiği yer, istihdam sorunları, sektörün gereksinim duyduğu insan kaynağı profili gibi konular, sektörün içinden gelen katılımcılar ve akemedisyenlerin katkılarıyla izleyicilerle tartışıldı.

'YENİ MEDYA DÜZENİNE AYAK UYDURUN'
Egeli Sabah Yazıişleri Müdürü Gökmen Küçüktaşdemir, dinleyicilerle deneyimlerini paylaşarak, genç iletişimcilere sektör hakkında önemli bilgiler aktardı. Küçüktaşdemir, "İstemek çok önemli. Öncelikle tam olarak ne istediğinizi bilmelisiniz. Mutlu olduğunuz işi yapın ve o işe sahip olmak, hatta en iyisi olmak için de emek verin. Mezun olduktan sonra, çeşitli iş görüşmelerinde yer alacaksınız. İşe alınabilmek için şirketlerin aradığı "nitelikli eleman" olmalısınız. Farklı bir medya düzeni içerisine giriyoruz. Yeni medya düzenine ayak uydurmamız gerekiyor. Ama bunların en başında iletişimin temeli olan "insanlarla iletişimi" iyi tutmanız, çevrenizi geliştirmeniz, sözcükleri iyi kullanmanız gerekiyor" diye konuştu.

ZAMANINIZI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİN

Dev Bütünleşik Ajans Başkanı Erhan Gölbey konuşmasında pratik bilginin önemine değindikten sonra: "Kum saati akıyor. Bir gün bu okuldan mezun olacaksınız, İlgisiz ve bilgisiz olarak değil, ilgili ve bilgili bir insan olmak önemlidir. Erasmus ve benzeri projelerle yurt dışına çıkın. Kendinizi geliştirin" dedi. Dominant Ajans Başkanı İsmet İmrak de konuşmasında, "Okulu bitiren arkadaşların bir kısmı işe 'Ben oldum' havasıyla geliyor. Biz laf yerine "pişmiş" insanlar arıyoruz" dedi. Habertürk Gazetesi Yazarı Durmuş Odabaşı da şunları söyledi: "Biz iş verirken önceliği iletişim fakültelerine vermeye çalışıyoruz, ama iletişim fakültesi öğrencilerinin nitelikli ve donanımlı yetiştikleri konusunda endişelerim var."

Kayhan Bulut Güneş - Yeşim Tekin - Yaşar Dallı - Gökhan Kaygısız / EGE AJANS

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu olduğunuz işi yapın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN