Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tek suçumuz güvenmek'

Ege Bölgesi Gırgır Balıkçıları Derneği'nin Güzelbahçe Balıkçı Barınağı'ndaki binası, Güzelbahçe Belediyesi'nin Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunması üzerine dernek yönetimi tarafından yıkıldı

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Güzelbahçe Belediyesi'nin Ege Bölgesi Gırgır Balıkçıları Derneği'nin Güzelbahçe Balıkçı Barınağı'ndaki binası hakkında kaçak olduğu gerekçesi ile Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunması üzerine dernek yönetimi hapis cezası almamak için kendi binasını yıkmak zorunda kaldı. 60 teknenin kayıtlı olduğu dernek, yaşanan olaylarının ardından ortada kalırken Dernek Başkanı Mehmet Aksoy Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'ye ateş püskürdü. En büyük hatayı Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin şahsına ve kişiliğine güvenmekle yaptıklarını belirten Aksoy şöyle dedi:

'KENDİSİ BULMUŞTU'
"Belediye Başkanı, bu yeri bize bizzat kendisi buldu. Fen İşleri'nde görevli mühendislerle barınağa gelip ölçümler yaptırdı. Ardından da 'burası öz be öz belediyenin malıdır. Ben belediye başkanı olduğum sürece sizi buradan kimse çıkartamaz' diyerek binamızı gösterdiği yere yapmamızı söyledi. Hatta ve hatta bina yapılırken zemin betonunu da belediye yaptırdı. Sonra da belediye zemin betonunu attığı yerle ilgili kaçak olduğu gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. Eğer yıkmasaydık imar kanununa muhalefetten yönetim olarak hapis cezası alacaktık. Balıkçı esnafının 70 bin lirası heba oldu. Tazminat davası açmayı düşünüyoruz." Daha önce de eski belediye başkanlarından Ertan Avkıran'ın sözlü talimatı üzerine bir önceki yönetimin Güzelbahçe balıkçı barınağına yer yaptığını, arsasının bir bölümü şahıs diğer bölümü de Milli Emlak'a ait olan dernek binasını mühürlemek zorunda kaldıklarını belirten Aksoy; "O bina yapılırken dernek başkanı değildim. Milli Emlak bina yapılırken üç kez dernek yönetimini uyarmış ama buna rağmen bina yapılmış. Daha sonra ben başkan oldum, bina açılışını yaptıktan 5 gün sonra Milli Emlak'tan yıkım kararı geldi. Bunun üzerine biz de binayı mühürlemek zorunda kaldık. O günün parası ile binaya dernek olarak 47 bin lira para harcanmış" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tek suçumuz güvenmek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN