Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnafa kan bağışı çağrısı

İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ve bazı oda başkanları, Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümünde geniş kapsamlı kampanya başlattı, ilk bağışı kendileri yaptı

Giriş Tarihi: 20.3.2013
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İEOSB) Başkanı Zekeriya Mutlu, kan bağışının artırılması için kentteki tüm esnaf ve sanatkarlara kan bağışlama çağrısında bulundu. Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümünde Kızılay Alsancak Kan Bağış Merkezi'nde İEOSB'a bağlı odaların başkanları kan bağışında bulundu. Bağışı öncesi bir açıklama yapan Başkan Mutlu, Çanakkale Zaferi'nin kanla kazanıldığına dikkat çekti. Kan bağışının önemine işaret eden Mutlu, "Kan bağış kampanyamızı böylesine önemli ve kanla kazanılmış Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde başlatmak istedik. Ülkemizde kan bağışı oranı çok düşük. Bunun artması hem sağlıklı nesiller hem de olası bir acil durumda insanların hayatlarının kurtulması için büyük önem taşıyor. Buradan tüm esnafımıza kan bağışında bulunmaları çağrısını yapmak istiyorum" dedi. Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök ise, verilen her kanın 3 kişinin hayatını kurtardığını söyledi, şöyle dedi: "İEOSB'la olan işbirliğimizi sürdürerek, esnafımızın düzenli kan bağışçısı olması için birlikte çalışacağız."

KİMLER BAĞIŞ YAPTI
Birlik Başkanvekili Hilmi Kurtoğlu, Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Hamdi Yapıcı, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Hasan B. Bostancı, Minibüsçüler Odası Başkanı Taner Uğuz, Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Yıldırım Kaya, Urla Motorlu Araçlar ve Şoförleri Odası Başkanı Günay Öz katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafa kan bağışı çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN