Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlikte saçacaklar

Manisa'nın şifalı mesiri pazar günü 473. kez Hafsa Sultan Camisi minarelerinden halka saçılacak. Saçımı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım birlikte yapacak

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Manisa'da dün başlayan 473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali'ne MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katılacak. Yıldırım ve Bahçeli, Pazar günü vatandaşlara mesir saçacak. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten de törene katılma davetine yanıt bekleniyor. AK Parti Merkezi İlçe Başkanı Berk Mersinli, 473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali'nin hazırlıklarını sürdüren Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse'yi ziyaret etti. Mesir Festivali'nin Manisa için ayrı bir anlamı olduğunu vurgulayan Mersinli, kentin festival havasına girdiğini söyledi. Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse de büyük bir heyecan yaşadıklarını ve son hazırlıkları yaptıklarını kaydetti. Karaköse, Mesir'in UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girmesiyle birlikte prestijinin artığını ifade etti.

MESİR BİR AY SÜRSÜN

Mesir Festivali'nin 4 güne sığdırılması konusundaki eleştirilere değinen Karaköse, "Bu eleştiriler haklı olabilir. Ben de istiyorum Mesir 21 Mart'ta başlasın, 21 Nisan'da sona ersin. Bir ay boyunca şehir festival havasında kalsın. Hem gelen turist sayısı artar hem de esnafımızın işleri canlanır" dedi. 473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali'ne her sene bakan düzeyinde katılım gösteren AK Parti, bu sene de geleneği bozmayacak. MHP'li Manisa Belediyesi'nin davetlisi olarak Mesir Festivali'ne katılacak olan Devlet Bahçeli'nin yanı sıra iktidarı temsilen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da, Manisa'da olacak. Bakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle birlikte mesir saçacak.

SEZONUN İLK MESİRİNİ TATTI

AK Parti Merkez ilçe Başkanı Berk Mersinli daha sonra Manisa'yı ve Mesir'i Tanıtma Turizm Derneği Başkanlığı tarafından yapılan yılın ilk mesirini tattı. Mersinli şifalı mesir macununun her derde deva olduğunu ifade etti. Mersinli ayrıca davetliler arasında bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten de bu akşama kadar kadar haber beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlikte saçacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN